ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ako dvanásťročný študoval za kňaza, teraz hrá futbal
zdroj:

Ako dvanásťročný študoval za kňaza, teraz hrá futbal

Jesus Konnsimbal: "Kamarát mi dal kontrakt na hráčskeho agenta, ktorý žije v Bratislave. Poslal som mu môj životopis a video, no nepodarilo sa mu nájsť mi profesionálny klub. Povedal mi však o amatérskom tíme FC 34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka"

V úvodných deviatich kolách druhej ligy našiel ŠK Senec kanoniera v stredoafrickom útočníkovi Jesusovi Konnsimbalovi. Spolu strelil šesť gólov a patril k najlepším hráčom druhej najvyššej súťaže. Od konca septembra ho však na súťažných trávnikoch nevidieť. Vynechal už štyri kolá a zdá sa, že v dohľadnej budúcnosti pribudnú aj ďalšie.

"Moje víza vypršali 23. septembra. Musel som opustiť Slovensko, aby som si ich obnovil a potom sa vrátil späť. Momentálne som v Etiópii, kde si všetko vybavujem. V Stredoafrickej republike nie je slovenská ambasáda a pokiaľ chcem nové víza, tak sa dajú vybaviť jedine v Etiópii alebo v Keni. Celý proces je zdĺhavý a komplikovaný," skonštatoval pre klubový web ŠK Senec Jesus Konnsimbal.

FC 34 Palúdzka - klub, v ktorom začal európsku kariéru

Dvadsaťdvaročný ofenzívny hráč prišiel na Slnečné jazerá začiatkom leta. Mnohí by možno čakali, že si to na západné Slovensko namieril priamo z "čierneho" kontinentu, no on dorazil z Liptova. "S futbalom som začal na ulici v rodnom meste Bozoum. Nedostal som sa do futbalovej akadémie, takže som v dvanástich rokoch začal chodiť na seminár a študoval som, aby som sa stal kňazom. Štúdium trvalo štyri roky. Počas neho som si uvedomil, že mám talent na futbal. Neskôr som začal chodiť na verejnú školu v hlavnom meste Bangui. Tam som hrával za lokálny klub FC Stade Centrafricain," opísal svoje začiatky Jesus Konnsimbal a následne doplnil: "Bol to môj úplne prvý klub v domovine. Sezóna bola veľmi úspešná. Odohral som v prvej lige deväť zápasov, v ktorých som strelil dvanásť gólov. Bol som nominovaný aj do reprezentačného výberu U16, s ktorým som odohral turnaj v kamerunskom Limbé. Na turnaji sme sa dostali až do semifinále. Vtedy som si uvedomil, že by som sa mohol živiť futbalom."

{+T75416}

"O dva roky neskôr som sa stal kapitán U20 a podpísal som svoj prvý profesionálny kontrakt s gabonským tímom AS Pélican. Sezónu som však nedohral kvôli zraneniu a vrátil som sa späť do FC Stade Centrafricain. V roku 2013 mal o mňa záujem klub FC Leones Vegetarianos z Rovníkovej Guinei, ale nedohodli sme sa na kontrakte," pokračoval Jesus Konnsimbal.

Ani na Slovensku to nemal stredoafrický útočník jednoduché. "Keď rokovania padli, tak som sa vrátil do Kamerunu a začal som si hľadať klub v Európe. Kamarát mi dal kontakt na hráčskeho agenta Morana Nthoiwara, ktorý žije v Bratislave. Poslal som mu môj životopis a video, no nepodarilo sa mu nájsť mi profesionálny klub. Povedal mi však o amatérskom tíme FC 34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka, kde potrebovali zakončovateľa. Mal to byť klub, v ktorom začnem európsku kariéru a ak sa mi bude dariť, tak si ma určite niekto všimne. Túto výzvu som prijal," dodal jeden z najlepších útočníkov slovenskej druhej ligy: "Sľúbil som im, že ak sa raz dostanem do Ligy majstrov, tak im prinesiem svoj dres."

Sníva o triumfe v Lige majstrov

Jesus Konnsimbal nehrá len za druholigový Senec, ale reprezentuje aj svoju rodnú krajinu. "Vôbec prvý štart za národný tím som si nesmierne užil. Je to veľká česť nosiť dres s logom mojej krajiny. Síce sme prehrali 0:4, ale čaká nás výborná budúcnosť, pretože máme veľmi mladý a talentovaný tím. Národná futbalová federácia tvrdo pracuje na tom, aby sme sa dostali bližšie k futbalovo vyspelejším krajinám. Začalo sa to angažovaním trénera Raoula Savoya zo Švajčiarska," pokračoval pre klubový web Jesus Konnsimbal.

{+T75418}

"Bol som nesmierne šťastný, keď mi manažér reprezentácie ako prvý povedal, že Raoul Savoy ma povolá na priateľský zápas proti Maroku. Som veľmi ambiciózny. Chcem sa stať top hráčom a reprezentovať je ďalší krok k môjmu snu," dodal Jesus Konnsimbal a na záver prezradil svoj najväčší sen: "Chcem vyhrať Ligu majstrov. Mojím vysnívaným klubom sú anglické tímy Chelsea a Liverpool."

Najnovšie z klubu: Senec SFM

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk