ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ján Kocian povedie Pogoň Štetín
zdroj:

Ján Kocian povedie Pogoň Štetín

"Pred mesiacom som proti Štetínu bojoval o body, teraz som tu trénerom. Som rád, že môžem byť tu. Myslím si, že Pogoň je stabilizovaným klubom, ktorý funguje na veľmi dobrej úrovni," povedal Kocian

Bývalý tréner slovenskej reprezentácie Ján Kocian sa stal novým hlavným koučom poľského klubu Pogoň Štetín. Vedenie aktuálne desiateho tímu Ekstraklasy ho predstavilo médiám na stredajšej popoludňajšej tlačovej konferencii.

Päťdesiatšesťročný Kocian podpísal s predstaviteľmi Štetína zmluvu do konca prebiehajúceho ročníka s opciou na ďalší. Vo funkcii nahradil Dariusza Wdowczyka, ktorý v tíme skončil po debakli 0:5 s Jagielloniou Bialystok. "Mal som s pánom Kocianom dlhší rozhovor a myslím si, že naše filozofie sú podobné," uviedol prezident klubu Jarosław Mroczek.

Kocian pred dvoma týždňami predčasne skončil ako lodivod poľského prvoligistu Ruch Chorzów. "Pred mesiacom som proti Štetínu bojoval o body, teraz som tu trénerom. Som rád, že môžem byť tu. Myslím si, že Pogoň je stabilizovaným klubom, ktorý funguje na veľmi dobrej úrovni," citovala oficiálna webstránka štetínskeho klubu Kociana, ktorého v minulej sezóne vyhlásili za najlepšieho trénera Ekstraklasy v Poľsku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pogon Szczecin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

HOKEJ.sk