ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilinský William: Na Slovensku sa cítim veľmi dobre
zdroj: TASR

Žilinský William: Na Slovensku sa cítim veľmi dobre

"Vôbec sa nezamýšľam nad tým, či hrám od začiatku, alebo niekoho striedam. Vždy, keď sa dostanem na hraciu plochu, tak chcem odovzdať maximum," doplnil William Alves de Oliveira

Brazílsky "kanárik" William Alves de Oliveira sa už zapísal do povedomia viacerých futbalových fanúšikov na Slovensku. Po ihriskách pod Tatrami behá už tretí rok, v Žiline je od jari. Predtým pôsobil v Trenčíne, za ktorý odohral 32 zápasov a strelil deväť gólov. "V Žiline som veľmi šťastný. Na Slovensku sa cítim veľmi dobre a som rád, že tu môžem hrať futbal," vyriekol šikovný útočník William Alves de Oliveira.

Slovenčina je veľmi ťažká

Kým pod hradom Matúša Čáka ukázal veľký potenciál, v Žiline nehráva v základnej zostave a na ihrisko sa dostáva len ako striedajúci hráč. V doterajšom priebehu sezóny nastúpil od úvodného hvizdu rozhodcu v najvyššej súťaži iba štyrikrát. "Beriem to úplne normálne. Vôbec sa nezamýšľam nad tým, či hrám od začiatku stretnutia, alebo niekoho striedam. Vždy, keď sa dostanem na hraciu plochu, tak chcem odovzdať maximum," doplnil futbalista tmavej pleti, ktorý vôbec neľutuje, že odišiel z Trenčína: "Medzi samotnými klubmi nevidím veľký rozdiel. Oba sú viac-menej na rovnakej úrovni, aj štýl hry je veľmi podobný. Na Trenčín sa teraz vôbec nepozerám. Momentálne ma zaujíma len žilinský futbal. Mám v Trenčíne množstvo kamarátov, s ktorými som v kontakte, ale trenčiansky futbal ide bokom."

{+T70925}

V sobotu v domácom súboji proti Senici (1:1) mu kouč Adrián Guľa dal šancu od začiatku na hrote. "Nie som zvyknutý hrávať na tejto pozícii. Snažil som sa spraviť všetko, čo bolo v mojich silách, no nebolo to také, ako som ja sám očakával. Veril som, že vyhráme, no tentoraz nám to nebolo súdené," doplnil William Alves de Oliveira, ktorý prišiel do Európy zo slávneho Botafoga: "Hral som tam štyri roky. Všetko bolo dobré, no nedostával som veľa priestoru na ihrisku. Síce ani v Žiline nehrávam v základe, no aspoň sa dostávam do zápasov a mám príležitosť ukázať, čo vo mne je."

Aj keď už niekoľko mesiacov má William Alves de Oliveira slovenskú priateľku Luciu, naším rodným jazykom rozpráva len veľmi málo. "Keď počujem nejaké neznáme slovíčko, tak sa snažím zapamätať si ho, alebo si ho niekde zapíšem a naučím sa ho neskôr. Slovenčina je veľmi ťažká, ale snažím sa robiť všetko, čo sa dá," dodal rodák zo Juiz de Fora.

Futbal na Slovensku nie je až taký zlý

Ten sa zapojil do letnej prípravy "šošonov" o čosi neskôr. Doma v Brazílii ho zdržalo úmrtie otca. "Najhoršie to bolo, keď som prišiel domov a bol som v kruhu rodiny. My Brazílčania sme veľmi emotívni a rodinne založení. Domáce zázemie mi ale dodalo silu a energiu preniesť sa cez túto nešťastnú udalosť. Život ide ďalej, otec sa na mňa teraz díva z neba. Snažím sa na to nemyslieť, ale občas to nejde. Život je taký," dodal William Alves de Oliveira.

{+T63031}

Fyzicky dobre stavaný, 184 centimetrov vysoký útočník priznal, že jeho prvý dojem zo slovenského futbalu nebol najlepší. "Spočiatku som nemal veľmi dobrý názor, no teraz je to oveľa lepšie. Sám som okúsil, že futbal na Slovensku nie je až taký zlý. Aj víťazstvo národného tímu nad Španielskom ma pozitívne šokovalo a mám dojem, že momentálne tu v krajine vládne akási futbalová eufória," doplnil dvadsaťdvaročný Brazílčan a na záver v odpovedi na otázku, či v jeho domovine poznajú žilinský klub, dodal: "V Botafogu celkom áno. Vďaka mne vedia niečo o klube aj moji priatelia. Keď dám na Facebook nejakú fotku, tak sa im Žilina dostáva do povedomia."

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk