ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sunderland je pripravený zvýšiť ponuku za Németha
zdroj:

Sunderland je pripravený zvýšiť ponuku za Németha

Manažér klubu najvyššej anglickej futbalovej súťaže AFC Sunderland Peter Reid je podľa britských médií pripravený zvýšiť ponuku za slovenského reprezentanta v službách bratislavského Interu Szilárda Németha až na 2,7 milióna libier. Príčinou je

{+r77}Manažér klubu najvyššej anglickej futbalovej súťaže AFC Sunderland Peter Reid je podľa britských médií pripravený zvýšiť ponuku za slovenského reprezentanta v službách bratislavského Interu Szilárda Németha až na 2,7 milióna libier.
Príčinou je nielen zvýšený záujem ďalších európskych klubov o kanoniera žlto-čiernych, ale i blížiaca sa uzávierka prestupov na ostrovoch. Reid totiž po návrate zo skautingu v Argentíne uviedol, že príchod Németha sa stáva jednou z priorít klubu a tak by sa transfer mohol zrealizovať nie v lete, ale už do najbližšieho štvrtka, čo je v Anglicku hraničný termín pre zmenu dresu. Prezident Interu František Šulka však takúto alternatívu rázne odmieta: "To neprichádza do úvahy! Aj keby ponúkli 3,5 milióna, Németh teraz od nás neodíde." V pondelok poslali z Pasienkov do Sunderlandu odpoveď na poslednú ponuku za Németha, pričom ide najmä o detaily podmienok transferu a spôsob platby. Pôvodná ponuka Sunderlandu kolísala v závislosti od zdroja informácií od 1,2 až do 3 miliónov libier, napokon sa však ustálila pod hranicou dvoch miliónov. Jej avizované zvýšenie prišlo pod tlakom záujmu funkcionárov ďalších klubov - Charltonu, Middlesbroughu, Interu Miláno, Neapolu i Udinese, ktorí sa prišli na slovenského útočníka pozrieť osobne v ligovom stretnutí Interu proti Košiciam. V ňom ich Németh dvoma gólmi presvedčil o svojich kvalitách, a tak sa boj o jeho získanie ešte neskončil. Funkcionári Interu však stále tvrdia, že pokiaľ existuje predbežná dohoda so Sunderlandom, vždy bude mať AFC prednosť pred ostatnými záujemcami.
Sunderland je v snahe dostať sa do pohárovej Európy a presadiť sa v nej ochotný siahnuť hlboko do klubovej pokladnice a okrem Németha je na lane aj Pierre-Yves Andre z Bastie a niekoľko mladých talentov z Európy i Južnej Ameriky.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk