ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Marián Timko na skúške v Dunajskej Strede
zdroj:

Marián Timko na skúške v Dunajskej Strede

Marián Timko sa do Senice nechce vrátiť, okrem Dunajskej Stredy má ponuku aj z III. českej ligy

Dvadsaťdeväťročný futbalista Marián Timko je v týchto dňoch na skúške v druholigovej Dunajskej Strede, ktorá bude na jar bojovať o záchranu. Timko aj napriek svojmu veku už vystriedal celý rad klubov, keď hral za Inter Bratislava, Nitru, Slovan Bratislava, Rimavskú Sobotu, maďarský Diosgyőr, poľský Górnik Lenczna, Trebišov či SH Senica.

Okrem Timka v Dunajskej Strede skúšajú aj 30-ročného bývalého maďarského reprezentanta Miklósa Herczega. Vedenie pätnásteho tímu II. ligy angažovalo počas zimnej prestávky viacero posíl. Hrajúcim kormidelníkom Dunajskej Stredy bude bývalý slovenský reprezentant Július Šimon, v bránke by sa mal objaviť Martin Peško, v obrane Martin Konečný, Marcel Loj, český legionár Karel Doležal a Peter Majný, v strede poľa Dušan Miklas, Peter Hrubina a Vojtech Balla, v útoku Július Lelkeš.

"Formuje sa tu kvalitné mužstvo, oproti jeseni sa zmenil takmer celý káder, ostali iba štyria hráči. Pozvali ma, lebo potrebujú vystužiť defenzívu. Počas tohto týždňa sa ma rozhodnúť, či v Dunajskej Strede ostanem. Ak nie, ešte neviem, čo bude ďalej," povedal pre Korzár Marián Timko, ktorý jesennú časť tohto majstrovského ročníka odohral za SH Senica.

O ďalšom pôsobení na Záhorí už nechce ani počuť: "Už počas jesene to tam celkom neklapalo a počas zimy odtiaľ odišli skoro všetci hráči. Mám zároveň ponuku z tretej českej ligy, ale teraz ešte naozaj neviem, ako všetko dopadne." dodal Timko.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk