ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Keller už nie je trénerom Schalke 04, nahradí ho di Matteo
zdroj: TASR/AP

Keller už nie je trénerom Schalke 04, nahradí ho di Matteo

Schalke v desiatich ligových zápasoch iba dvakrát okúsilo chuť víťazstva a v tabuľke mu patrí jedenásta priečka. S Nemeckým pohárom sa po prehre s treťoligistom rozlúčilo už v prvom kole

Jens Keller už nie je trénerom Schalke 04 Gelsenkirchen. Vedenie nemeckého bundesligistu ho prepustilo po nevydarenom štarte do novej sezóny. Jeho nástupcom sa stane Talian Roberto di Matteo, ktorý v roku 2012 priviedol Chelsea k triumfu v Lige majstrov. Informovala o tom agentúra Reuters.

Štyridsaťštyriročný bývalý taliansky reprezentant Di Matteo podpísal s klubom kontrakt do roku 2017. "Zmenou trénera chceme dať tímu nový impulz. Sme absolútne presvedčení, že Roberto Di Matteo dokáže stabilizovať tím tak, aby dosiahol svoje ciele v bundeslige a v Lige majstrov," uviedol športový riaditeľ klubu Horst Heldt.

Di Matteo priviedol v roku 2012 Chelsea k triumfu v Lige majstrov, no napriek tomu vydržal na lavičke londýnskeho klubu iba osem mesiacov. V Anglicku viedol ešte West Bromwich Albion a Milton Keynes Dons.

Schalke v desiatich ligových zápasoch iba dvakrát okúsilo chuť víťazstva a v tabuľke mu patrí jedenásta priečka. S Nemeckým pohárom sa po prehre s treťoligistom rozlúčilo už v prvom kole. V Lige majstrov po cennej remíze 1:1 na pôde londýnskej Chelsea uhral vestfálsky tím rovnaký výsledok aj doma proti slovinskému Mariboru. Keller viedol Schalke od decembra 2012.

Najnovšie z klubu: Schalke 04

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk