ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Putnocký na Liptove ako amatér, v zime chce ísť von
zdroj: Peter Hric

Putnocký na Liptove ako amatér, v zime chce ísť von

Matúš Putnocký pre profutbal.sk: "S Ružomberkom som sa dohodol, že ak sa mi nepodarí dostať za hranice Slovenska, tak ostanem v tíme aj na jar. To je však ešte ďaleko"

Dlhé roky bol v "belasej" bráne Slovana jednotka, no keď v zime prišiel na Pasienky Dušan Perniš, tak gólman Matúš Putnocký bol zrazu navyše. Na jar hosťoval pod Zoborom a keď po sezóne chcel rozviazať zmluvu s úradujúcim slovenským šampiónom, tak dostal negatívnu odpoveď. Jesenná časť bola v plnom prúde, keď v tom zrazu Matúšovi Putnockému blikla nádej v podobe Ružomberka.

Odišiel som so štatútom amatéra

"Už som sa zmieril s tým, že si nenájdem žiadny nový klub, takže som už ani neriešil prípadné možnosti. Keďže skončilo letné prestupové obdobie, tak som považoval túto tému za dočasne uzavretú. V lete som chcel rozviazať kontrakt so Slovanom, no vedenie klubu mi tento krok neumožnilo," skonštatoval pre profutbal.sk Matúš Putnocký a vzápätí dodal: "Keď sa ozval Ružomberok, tak sme sa dohodli takmer okamžite. Zrušil som kontrakt so Slovanom a odišiel som so štatútom amatéra."

Sám priznáva, že v jeho situácii už nemal mnoho možností. "Pre mňa bolo hlavné, že budem mať možnosť chytať. To bolo pre mňa najdôležitejšie," doplnil prešovský rodák, ktorý si uvedomuje, že stále nemá isté miesto v bránke: "Zatiaľ som sa nerozprával s trénermi o tom, či budem jednotka. To sa ešte uvidí. Každopádne, ja sa ako jednotka necítim. O miesto na ihrisku budem určite bojovať."

{+T67130}

Matúš Putnocký zotrvá na Liptove minimálne do konca kalendárneho roka. "Bola to moja podmienka. Chcel som ostať len do konca jesene, pretože v zime by som rád odišiel do zahraničia. V lete mi to nevyšlo, ale verím, že v zime ako voľný hráč budem úspešnejší," pokračoval Matúš Putnocký: "S Ružomberkom som sa dohodol, že ak sa mi nepodarí dostať za hranice Slovenska, tak ostanem v tíme aj na jar. To je však ešte ďaleko. Momentálne sa koncentrujem predovšetkým na to, aby som podával dobré výkony vo zvyšných stretnutiach jesene."

Mladý a dobrý kolektív, na ktorom je vidieť, že chce a maká

Aktuálna situácia v tabuľke naznačuje, že tak ako na jar, aj tentoraz bude bývalý hráč Košíc ochraňovať svätyňu klubu, ktorý je až po uši namočený do boja o záchranu. S Nitrou síce neuspel, no získal skúsenosti, ktoré by rád zužitkoval v Ružomberku. "Tento rok zatiaľ hrávam len o záchranu, takže v Ružomberku to pre mňa už nebude nič nové. Mám skúsenosti z Nitry a verím, že mužstvu dokážem pomôcť," pokračoval v dialógu skúsený brankár.

{+T72066}

Čoskoro tridsaťročný gólman je pod Čebraťom už niekoľko dní, počas ktorých si na viacerých tréningoch všimol niečo podstatné. "Je tu mladý a dobrý kolektív, na ktorom je vidieť, že chce a maká. Domnievam sa, že títo chlapci si posledné miesto rozhodne nezaslúžia. Asi mali v stretnutiach smolu, no bolo by dobré, ak by sme v posledných jesenných zápasoch zabrali a pozbierali čo najviac bodov, vďaka ktorým sa dostaneme vyššie. Som si istý, že tento káder má kvalitu," uzavrel pre profutbal.sk Matúš Putnocký.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk