ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Exžilinčan Ricardo Nunes sa upísal Pogonu Štetín
zdroj: MŠK Žilina/mskzilina.sk

Exžilinčan Ricardo Nunes sa upísal Pogonu Štetín

"Situácia v Levski Sofia sa za pol roka zmenila. Klub sa dostal do finančnej krízy a zbavoval sa najdrahších hráčov," uviedol pre profutbal.sk Michal Holeščák z agentúry HMP - Sport Management

Ricardo Nunes sa stal hráčom poľského klubu Pogon Štetín. Skúsený obranca s portugalskými koreňmi, ktorý sa narodil v Juhoafrickej republike, podpísal zmluvu s aktuálne jedenástym klubom Ekstraklasy na dvanásť mesiacov s ročnou opciou.

"Ricarda Nunesa zastupuje náš portugalský partner a predtým ako prestúpil do Levski Sofia bol krok od transferu do Lechie Gdansk. Situácia v Levski Sofia sa za pol roka zmenila. Klub sa dostal do finančnej krízy a zbavoval sa najdrahších hráčov. Po dohode o ukončení zmluvy sme opäť oživili poľskú cestu a cez naše poľské kontakty sa dotiahol prestup Ricarda Nunesa do Pogonu Štetín, kde podpísal zmluvu na rok s ročnou opciou," uviedol pre profutbal.sk Michal Holeščák z agentúry HMP - Sport Management.

Odchovanec Benficy Lisabon odišiel vo veku dvadsať rokov na Cyprus, kde si obliekal dresy klubov Lamia, AEP Paphos, Aris Limassol a Olympiakos Nicosia. V roku 2010 sa vrátil do Portugalska, kde reprezentoval farby mužstiev Trofense a Portimonense. V roku 2012 sa upísal slovenskej Žiline. V drese "šošonov" si pripísal 51 zápasov a dostal sa aj do nominácie národného tímu Južnej Afriky. Vo februári aktuálneho kalendárneho roka sa "presťahoval" do bulharskému klubu Levski Sofia, kde mal pôvodne zotrvať do júna 2015.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pogon Szczecin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk