ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Volešák vychytal pri premiére nulu, zásluhy pripísal kolektívu
zdroj:

Volešák vychytal pri premiére nulu, zásluhy pripísal kolektívu

Miloš Volešák: "Videl som, že je úplne sám. Snažil som sa čo najrýchlejšie vybehnúť, a keď som zbadal, že strieľa, tak som sa pokúšal ostať čo najdlhšie na nohách. Našťastie kopol do lopty tak, že som ju mohol chytiť"

Súboje Žiliny so Slovanom mali na Slovensku vždy tu správnu iskru a inak tomu nebolo ani v deviatom kole najvyššej súťaže. Nová brankárska posila "šošonov" Miloš Volešák prežila teda pod Dubňom krst ohňom, no spoločne so spoluhráčmi "skrotila" úradujúceho majstra a vyprevadila ho domov s mierne prekvapivou prehrou 0:3. "Takéto skóre nečakal asi nikto, ale o to viac si to teraz vážime. Dôležité bolo, že naša hra bola postavená na tímovom výkone," skonštatoval pre profutbal.sk krátko po záverečnom hvizde rozhodcu gólman "žlto-zelených" Miloš Volešák.

Podali dobrý výkon ako kolektív

Pod Dubňom sa od začiatku hralo opatrne, ale aktívne. Hra sa prelievala zo strany na stranu, no často chýbala presnosť. Po štvrťhodine hry však duel začal naberať grády. "Pred prvým zápasom v drese Žiliny som mal rešpekt. Po dvanástich rokoch som reprezentoval farby iného klubu a som nesmierne rád, že sa to takto podarilo. Teším sa, že som pomohol chlapcom, ale víťazstvo je výsledok tímovej práce. Pomáhali sme si navzájom," pokračoval v dialógu rodák z Trenčína: "Som presvedčený, že sme podali skutočne perfektný tímový výkon. Boli sme ako jeden muž a dosiahli sme v stretnutí so Slovanom skvelý výsledok."

{+T73325}

Aj keď Miloš Volešák vychytal "belasým" zopár stopercentných pokusov, veľké zásluhy na výhre 3:0 si skromne odmietal pripisovať. "Bola to tímová práca. Brankár je na ihrisku na to, aby niečo pochytal. Pred sebou má obrancov, ktorí mu pomáhajú a v nedeľu sme podali dobrý výkon ako kolektív. Dúfam, že ho dokážeme zopakovať aj v nasledujúcich stretnutiach," vyslovil sa Miloš Volešák, ktorému bolo najhorúcejšie azda v dvadsiatej piatej minúte, keď sa v obrovskej príležitosti ocitol hosťujúci kapitán Juraj Halenár: "Videl som, že je úplne sám. Snažil som sa čo najrýchlejšie vybehnúť, a keď som zbadal, že strieľa, tak som sa pokúšal ostať čo najdlhšie na nohách. Našťastie kopol do lopty tak, že som ju mohol chytiť."

Snažil sa ostať pokojný a mať čistú hlavu

Skúsený tridsaťročný brankár prišiel do Žiliny počas reprezentačnej pauzy a kouč Adrián Guľa ho postavil na ihrisko už v prvom ligovom stretnutí. "O tom, že pôjdem chytať, som sa dozvedel pred zápasom na taktickej príprave," pokračoval niekdajší mládežnícky slovenský reprezentant a dodal: "Keď som vybiehal na trávnik, snažil som sa ostať pokojný a mať čistú hlavu, aby som bol na svojom mieste, keď príde prvá šanca. Keď prišla a ja som úspešne zakročil, tak zo mňa opadol asi všetok stres. Každému brankárovi pomôže prvý úspešný zákrok a ja nie som výnimka."

{+T71417}

Už v stredu čaká Miloša Volešáka ďalšia tvrdá skúška. Žilina sa predstaví v Trenčíne a ak mu realizačný tím dá opäť šancu, bude po prvýkrát chytať proti "svojim". "Bude to určite zaujímavé. Doteraz som nad tým neuvažoval, koncentroval som sa len na Slovan. V Trenčíne to bude niečo iné, sám som zvedavý. Ale bude to určite zvláštny pocit," uzavrel Miloš Volešák.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk