ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Turecký angažmán mu pokazila choroba, v Myjave sa chce rozohrať
zdroj: FC Vysočina Jihlava

Turecký angažmán mu pokazila choroba, v Myjave sa chce rozohrať

Arnold Šimonek: "Spočiatku to vyzeralo tak, že budem musieť zanechať futbal, pretože som mal vírus, ktorý sa mi asi po týždni dostal do svalov. Prvých desať dní som bol v takom stave, že som nemohol ani chodiť"

V lete pred rokom odchádzal do Turecka. Síce len do druhej ligy, ale s ambíciou presadiť sa a nazbierať ďalšie skúsenosti. Jesenná časť mu vyšla, odohral pätnásť zápasov a strelil aj dva góly. Lenže potom sa všetko pokazilo. Dnes je vysoký útočník Arnold Šimonek opäť na Slovensku a bojuje za čierno-biele farby Myjavy. V rozhovore pre profutbal.sk poodhalil niečo z problémov, ktorého ho zastihli v krajine polmesiaca a pridal aj to, ako sa dostal do Myjavy, v ktorej bude hosťovať do konca jesene z českej Jihlavy.

Myjava nemá káder, ktorý by patril na dno tabuľky

Koncom augusta ste posilnili myjavský Spartak. Ako sa vám zatiaľ páči na kopaniciach?
"V Myjave som len krátko, takže sa necítim na nejaké špeciálne hodnotenie. V každom prípade, ako tím potrebujeme pozbierať viac bodov a všetko bude ešte lepšie."

Čo vás presvedčilo, že angažmán v klube z Myjavy bude pre vás ten správny?
"Dlho som nehral. V podstate som neodohral súťažné stretnutie od decembra minulého roku až doteraz. Potreboval som sa teda dostať niekde, kde mám šancu hrávať pravidelne. Mal som aj iné možnosti, ale keď prišla ponuka z Myjavy, tak som neváhal. Spartak vnímam ako sympatický klub, v ktorom sa snažia robiť všetko pre futbal. Nemal som dôvod neprikývnuť na ponuku."

{+T74459}

Vravíte, že ste mali aj iné alternatívy. Prezradíte aké?
"Bolo to niečo zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Skôr som sa prikláňal k možnosti návratu na Slovensko. Aspoň na polrok."

Nebojíte sa ani toho, že Myjava je na predposlednom mieste ligovej tabuľky?
"Pravdupovediac, na niečo také som sa vôbec nepozeral. Išlo mi najmä o to, aby som mal šancu pravidelne hrávať. Za tých pár dní čo som v klube, som sa presvedčil, že Myjava nemá káder, ktorý by patril na dno tabuľky."

Nemohol ani chodiť

Stále ste kmeňový hráč českého klubu FC Vysočina Jihlava. Aký bol dôvod toho, že vás poslali na hosťovanie?
"Po prvé som dlho nehral, takže som sa potreboval rozohrať. Po druhé, v Jihlave bola tiež mierne napätá situácia, pretože mužstvo nezachytilo úvod ligovej sezóny a po piatich kolách bolo bez bodu posledné. Dohodol som sa s klubom, že pôjdem na hosťovanie niekam, kde budem pravidelne hrávať, pretože tréner presadzoval iný typ útočníkov."

{+T74458}

Takto pred rokom ste si balili kufre a tešili ste sa na pôsobenie v tureckom druholigovom Manisaspore. Tam sa ale veci nevyvíjali podľa vašich predstáv...
"Prvý polrok bol skvelý. Do zimy som odohral všetko, čo som mohol. Koncom decembra sa ale objavili zdravotné problémy. Mal som vysoké teploty a vyústilo to až to toho, že ma museli hospitalizovať. Po troch týždňoch som podpísal reverz a vrátil sa do Česka, kde som pokračoval v liečbe. Dával som sa dokopy až do leta."

O akú chorobu išlo? Vyzerá to tak, že to bolo niečo vážne...
"Nikto mi nikde nepovedal presný názov choroby. Ale bolo to asi dosť vážne. Spočiatku to vyzeralo dokonca tak, že budem musieť zanechať futbal, pretože som mal nejaký vírus, ktorý sa mi asi po týždni dostal aj do svalov. Prvých desať dní som bol v takom stave, že som nemohol ani chodiť."

Kto vám bol v tom čase najväčšou oporou?
"Po celý čas stála pri mne moja manželka. Bola tam som mnou v nemocnici celé tri týždne."

Udržať si zdravie a hrať čo najviac

Dnes ste už teda po zdravotnej stránke stopercentne v poriadku?
"Musím poklopať po dreve, momentálne všetko vyzerá dobre."

{+T74456}

Aj napriek tomu všetkému, pôsobenie v Turecku vám dalo po profesionálnej stránke veľa?
"Čo sa týka futbalu, tak v Turecku je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Tí ľudia skutočne žijú pre futbal. Je to jednoducho niečo neopísateľné. Nie je to len fráza, ak niekto povie, že Turci dajú za vstupenku na zápas aj posledné peniaze."

V Myjave ste na hosťovaní do konca januára. Ak všetko pôjde dobre, jarnú časť budete chcieť odohrať už v lepšej lige?
"Mojou momentálnou prioritou je udržať si zdravie a hrať čo najviac. Ak sa mi podarí naplniť tieto dve úlohy, tak potom sa budem zaoberať ďalšími cieľmi. Teraz je ešte skoro hovoriť o tom, čo bude na jar."

Najnovšie z klubu: Myjava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 4. liga ZsFZ Sever

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk