ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Grajciar sa bude po zranení rozohrávať v tíme Graffin Vlašim
zdroj:

Grajciar sa bude po zranení rozohrávať v tíme Graffin Vlašim

"Po dlhom zranení boli zrejmé obavy o mojom zdravotnom stave, nikto nevedel, či koleno vydrží záťaž. Ozvali sa mi ľudia z Vlašimu, či by som nemal záujem sa rozohrať u nich," uviedol Peter Grajciar

Kariéra slovenského futbalistu Petra Grajciara bude opäť pokračovať v Česku. Trojnásobný reprezentant SR sa po dlhšej prestávke spôsobenej zranením dohodol na polročnom pôsobení v druholigovom tíme Graffin Vlašim.

Pred rokom podstúpil Grajciar, vtedajší držiteľ gruzínskeho "double" s Dinamom Tbilisi, plastiku predného krížneho väzu. Absolvoval niekoľkomesačnú rekonvalescenciu a následne začal doma v Prahe s tréningom. "Poctivo som makal a pracoval na tom, aby koleno bolo opäť pripravené na stopercentnú záťaž. Privítal som možnosť trénovať s juniorkou Slavie Praha, a keď už všetko vyzeralo dobre a obzerali sme sa po novom pôsobisku, natrhol som si meniskus. Bolo to dosť nepríjemné, čakala ma ďalšia operácia," opisoval Grajciar svoje zdravotné patálie, ktoré ho vyradili z hry na celý futbalový rok.

Zameškané bude dobiehať v českej druhej lige. "Po dlhom zranení boli zrejmé obavy o mojom zdravotnom stave, nikto nevedel, či koleno vydrží záťaž. Ozvali sa mi ľudia z Vlašimu, či by som nemal záujem sa rozohrať u nich. Dohoda sa zrodila rýchlo, z Prahy, kde bývam, to mám len hodinu cesty. Verím, že v klube si obojstranne pomôžeme. Mužstvo má vyššie ambície ako vlani, kedy bojovalo o záchranu, a preto pevne verím, že budeme v pokojnom strede tabuľky, ak nie aj vyššie," uviedol bývalý hráč pražských "S", ktorý okrem Gruzínska legionárčil aj v tureckom Konyaspore.

{+T68480}

Premiérový duel za Graffin odohral Grajciar minulý piatok, Vlašim hostil v českom pohári ligovú Příbram. "Je mi veľmi ľúto, že sme po najtesnejšej prehre vypadli. Do zápasu sme pritom mali dobrý vstup, ale po zbytočnej chybe sme inkasovali. Mali sme tam príležitosti aj zo štandardiek, žiaľ, nebolo nám súdené dosiahnuť lepší výsledok, hoci nás brankár výborným výkonom stále držal nad vodou," dodal Grajciar.

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk