ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na záver prestupového obdobia žilinsko-trenčianska rošáda
zdroj: TASR

Na záver prestupového obdobia žilinsko-trenčianska rošáda

Novou tvárou pod Čákovým hradom je krídelník Dávid Guba. Rodák z Humenného pôsobil doposiaľ v MŠK Žilina. Opačným smerom prestúpil brankár a doterajší kapitán AS Miloš Volešák

V posledný augustový deň vypršalo prestupové obdobie smerom do Európy. O tri dni neskôr končí obdobie prestupov aj na Slovensku. Len pár hodín pred uzavretím brán nastali dve zmeny v kabínach AS Trenčín a MŠK Žilina.

Novou tvárou pod hradom Matúša Čáka je krídelník Dávid Guba. Dvadsaťtriročný bývalý mládežnícky reprezentant prichádza na hosťovanie do konca jesene s opciou na prestup. Rodák z Humenného pôsobil doposiaľ v MŠK Žilina. Opačným smerom prestúpil brankár a doterajší kapitán AS Miloš Volešák.

"O Dávida Gubu sme mali záujem už v minulosti. Ešte nedávno patril medzi najzaujímavejších mladých slovenských krídelníkov. Jeho kariéra doteraz nemala úplne ideálny vývoj. Sme presvedčení, že v Trenčíne mu môžeme pomôcť, aby sa vrátil na správnu cestu a potvrdil svoj talent. Ide o pracovitého a pokorného hráča, čo dáva predpoklady, aby uspel," uvádza sa v stanovisku AS Trenčín.

"Klub sa s Milošom Volešákom dohodol pri poslednom predĺžení kontraktu, že v prípade zaujímavej ponuky je AS Trenčín ochotný uvoľniť ho. Deklarovali sme to aj vzájomnou dohodou medzi nami a hráčom. Volešák sa rozhodol reflektovať na ponuku a prestúpiť do Žiliny. Bola to pre nás na ostatnú chvíľu nečakaná situácia, ale keďže v Trenčíne si stojíme za svojim slovom a Miloš prejavil eminentný záujem, náš klub našiel dohodu s MŠK," uvádza ďalej stanovisko klubu.

"Teším sa novú výzvu. Dostal som možnosť od klubu, ktorý dnes patrí medzi špičku na Slovensku. O AS môžem povedať len dobré. Budem sa snažiť splatiť dôveru, ktorú do mňa vložili," povedal Dávid Guba.

Ešte pred uplynulým víkendom nastala ešte jedna zmena v kabíne AS Trenčín. Na hosťovanie do konca jesene odišiel do druholigového AFC Nové Mesto nad Váhom Damián Bariš. Nováčikovi druhej najvyššej súťaže má pomôcť v náročných bojoch o zotrvanie v druhej lige.

Roman Hodál sa neobáva budúcnosti po Milošovi Volešákovi

"Milošovi držím palce a želám mu veľa šťastia," povedal tréner brankárov Roman Hodál a pokračoval: "Dnes máme pripravenú trojicu mladých gólmanov. Dlhodobo sme pracovali v pozícii dvojky s Igorom Šemrincom a ten dnes dostáva šancu. Navyše, máme tu mladých Adriána Chovan a Mateja Vozára, ktorí chytali aj za reprezentácie. Ak by Volešák zostal, veľká šanca by sa pre nich nerysovala. Ja osobne sa o nástupcov za Miloša neobávam. Verím našim mladým brankárom."

Tréner "šošono" Adrián Guľa o novej posile: "Veríme, že ešte väčšia konkurencia na brankárskom poste prispeje k zvýšenej kvalite hry nášho tímu. Miloš je posila nielen na ihrisko, ale aj do kabíny. Prajeme mu veľa úspechov v našom klube."

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk