ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tomáš Hubočan prestupuje do Dinama Moskva
zdroj: Stars and Friends

Tomáš Hubočan prestupuje do Dinama Moskva

Tomášovi Hubočanovi budú v novom klube robiť spoločnosť viaceré známe mená. V moskovskom tíme pôsobí napríklad Kevin Kurányi a Mathieu Valbuena

Slovenský reprezentant Tomáš Hubočan už nie je hráčom Zenitu Petrohrad. V najvyššej ruskej lige však ostáva, prestupuje do momentálne tretieho tímu tabuľky Dinama Moskva. Tomáš Hubočan podpísal zmluvu na tri roky. Prestupová čiastka činí 4,5 milióna eur.

Tomášovi Hubočanovi budú v novom klube robiť spoločnosť viaceré známe mená. V moskovskom tíme pôsobí napríklad nemecký ostrostrelec Kevin Kurányi a v lete prišiel napríklad známy Francúz Mathieu Valbuena či Alexander Buttner z Manchestru United.

"Áno, môžem potvrdiť, že kluby sa dohodli a je to oficiálne. Suma za transfer je 4,5 milióna eur. Tomáš sa upísal Dinamu na tri roky. Už zajtra odlieta s mužstvom na zápas do Krasnodaru. V Zenite si Tomáš svojimi spoľahlivými výkonmi vybudoval výborné meno a teraz prišla ponuka z Dinama Moskva. Bola to obojstranne vynikajúca ponuka takže si myslím, že budú všetky strany spokojné," povedal agent Karol Csontó zo spoločnosti Stars and Friends, ktorá prestup sprostredkovala.

"Udialo sa to veľmi rýchlo, všetko sme našťastie zvládli. V Zenite som bohužiaľ v ostatnom čase nedostával príležitosť. Prestup do Dinama je pre mňa výzva na to, aby som mohol vo svojej kariére rásť, nová motivácia, nové možnosti po tom ako som v Zenite nehrával. Bol som tam dlho a strávil som tam krásne chvíle, no taký je futbalový život. Na Zenit a aj na samotný klub budem spomínať iba v dobrom. Na spoluprácu s Dinamom sa však veľmi teším. Je to vojenský klub, ktorý má bohatú históriu. Každým rokom bojuje o najvyššie priečky, snaží sa získať titul a má vysoké ciele. Hráči sú takisto veľmi kvalitní. Zajtra by som mal mať oficiálne predstavenie a potom odletieť s tímom na zápas do Krasnodaru," povedal tesne po podpise zmluvy Tomáš Hubočan.

Najnovšie z klubu: Zenit Peterburg

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Rusko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk