ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bello dostal ponuku od Žiliny, uprednostnil však Jihlavu
zdroj: profutbal.sk

Bello dostal ponuku od Žiliny, uprednostnil však Jihlavu

"Vraví sa, že česká súťaž je lepšia ako slovenská, takže keď prišla ponuka z Jihlavy, nevidel som žiadny dôvod na odmietnutie. Zatiaľ všetko vyzerá výborne," uviedol pre profutbal.sk Babatounde Bello

Vedenie FC Vysočina Jihlava sa rozhodlo významne zareagovať na veľmi zlý vstup prvoligového tímu do nového ročníka českej najvyššej súťaže. Po piatej prehre v rade dotiahol klub prestupy dvoch futbalistov zo slovenskej ligy - k Petrovi Šulekovi sa pridal aj ofenzívny žilinský stredopoliar Babatounde Bello. Rodák z Beninu teda opúšťa "šošonov" po dlhých ôsmich rokoch.

"V utorok ráno sme uzavreli prestup hráča MŠK Žilina Babatoundeho Bella do klubu Vysočina Jihlava. V pondelok sme pricestovali, vymenili si ešte potrebné informácie a v utorok ráno hráč prešiel lekárskou prehliadkou, aby následne podpísal kontrakt na jeden rok s ročnou opciou," informoval profutbal.sk Michal Holeščák z agentúry HMP - Sport Management.

Žilina je jeho druhý domov

"V Žiline som už bol ako doma. Stále je to môj druhý domov. Sú tam ľudia, ktorých mám veľmi rád a v Jihlave mi budú určite chýbať," skonštatoval na úvod pre profutbal.sk Babatounde Bello: "Bol som tam osem rokov, čo je poriadne dlhá doba. Už som cítil, že potrebujem zmeniť prostredie. Chcel som vyskúšať niečo nové a možno to napokon bude aj niečo lepšie."

{+T64366}

Počas jesene 2008 mal hosťovať v pražskej Dukle, no jeho pôsobenie zabrzdilo zranenie. Tentoraz už ale jeho premiére na českých trávnikoch nič nebráni. "Vraví sa, že česká súťaž je lepšia ako slovenská, takže keď prišla ponuka z Jihlavy, nevidel som žiadny dôvod na odmietnutie. Zatiaľ všetko vyzerá výborne. Mám za sebou aj prvý tréning. Som presvedčený, že s chlapcami si budeme rozumieť," pokračoval v dialógu jeden zo žilinských hrdinov, ktorí v ročníku 2010/2011 vybojovali postup do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Babatoundeho Bella netrápi ani fakt, že FC Vysočina Jihlava figuruje po piatom kole českej najvyššej súťaže na poslednom mieste bez jediného bodu. "V každom klube sa musí bojovať. Aj keby sme stále vyhrávali, aj vtedy musíme ísť na sto percent. Teraz síce chalani prehrali päť stretnutí v rade, ale to neznamená, že už je koniec. Práve naopak, sme iba na začiatku! Sezóna je ešte dlhá a zmeniť sa môže veľmi veľa vecí. Budeme bojovať," dodal Babatounde Bello.

Mal ponuku na novú zmluvu aj od Žiliny

"Finančné podmienky adekvátne zodpovedajú kvalite hráča. Domnievam sa, že všetky strany môžu byť spokojné. Pre Bella sme mali rozpracovaný ešte Bohemians Praha, ale prvé slovo sme dali Jihlave a chceli sme zachovať férovosť," doplnil hráčov zástupca.

{+T55351}

Dres žilinského "áčka" si Babatounde Bello obliekol naposledy na konci septembra minulého roka, keď sa zranil v zápase proti Ružomberku. Po uzdravení sa v lete zapojil do prípravy žilinského "béčka" a v auguste nastúpil do niekoľkých zápasov druhej najvyššej súťaže.

"Náš klient mal ponuku na podpis nového kontraktu aj od MŠK Žilina, ktorú odmietol, keďže mu tento klub pred štyrmi mesiacmi zrušil kontrakt a naďalej s ním nerátal. Na začiatku sezóny sa pripravoval s B-mužstvom a odohral zaň aj niekoľko majstrovských zápasov. Po tom, čo odmietol nový kontakt, dostal zákaz nastupovať do stretnutí a bol mu umožnený iba tréningový proces. My sme na to flexibilne zareagovali a využili možnosť posunúť kvalitného hráča ďalej. Pre nás bolo podstatné, že do mužstva ho chcel priamo tréner Petr Rada, športový manažér Josef Jinoch a aj riaditeľ klubu Zdeněk Tulis," uzavrel pre profutbal.sk Michal Holeščák.

Najnovšie z klubu: Jihlava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk