ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šulek už v Jihlave: Neváhal som, zmena mi určite prospeje
zdroj: profutbal.sk

Šulek už v Jihlave: Neváhal som, zmena mi určite prospeje

"Teším sa, že si zahrám novú súťaž s inými spoluhráčmi proti iným hráčom, pretože na Slovensku som už poznal všetkých," doplnil pre profutbal.sk univerzál Peter Šulek

Slovenský futbalista Peter Šulek opúšťa Spartak Myjavu. Z kopaníc prestúpil do českej prvoligovej Jihlavy, kde bude pôsobiť v drese FC Vysočina spoločne s ďalším exmyjavčanom Vladimírom Kukoľom a rovnako aj druhou čerstvou "slovenskou" posilou Babatoundem Bellom. Vedenie klubu angažovaním univerzálneho hráča Petra Šuleka reaguje na veľmi zlý vstup mužstva do novej sezóny.

Ľavonohý univerzál, ktorý dokáže hrať na poste ľavého obrancu, krajného stredopoliara i v strede poľa, je zatiaľ v Jihlave iba krátko, no prvé dojmy v ňom zanechali veľmi dobrý pocit. "Zatiaľ nemôžem veľmi hodnotiť, pretože som tu iba prvý deň. Ihneď som absolvoval prvý tréning a mám zo všetkého veľmi pozitívne dojmy. Určite to bude pre mňa krok vpred, pretože česká liga je o kúsok kvalitnejšia, než slovenská. Doma som už toho odohral dosť. V slovenskej najvyššej súťaži som bol osem rokov, takže zmena mi určite prospeje," skonštatoval pre profutbal.sk Peter Šulek.

Prestup do Jihlavy je správny krok

Záujem z Vysočiny registroval už dlhšie, no transfer sa napokon dotiahol len pár dní pred koncom letného prestupového okna. "Jihlava mala o mňa záujem už aj pred polrokom a ozvali sa aj na začiatku leta. Potom som sa ale zranil a musel som podstúpiť operáciu, takže to padlo. V úvode sezóny sa však mužstvu nedarí, pod čo sa podpísalo zopár zranení. Chcel ma aj tréner, takže som neváhal a ihneď som súhlasil," doplnil rodák z Detvy.

{+T70985}

Niekdajší hráč Banskej Bystrice, Podbrezovej, Dubnice nad Váhom, Žiliny či naposledy Myjavy sa teší najmä na zápasy s najslávnejšími českými klubmi. "Najviac som zvedavý na stretnutia proti Sparte, Slavii, Plzni a ďalším veľkým súperom. Teším sa, že si zahrám novú súťaž s inými spoluhráčmi proti iným hráčom, pretože na Slovensku som už poznal všetkých. Som si istý, že po futbalovej stránke je pre mňa prestup do Jihlavy správny krok," doplnil Peter Šulek.

Jihlava ale má po piatich odohraných zápasoch na bodovom konte nulu a skóre 1:10. "Hrali sme proti nim v príprave a som presvedčený, že Jihlava disponuje veľmi kvalitným kádrom. Akurát je zopár hráčov zranených, čo si vyžiadalo svoju daň. Prehrali prvých päť stretnutí, ale domnievam sa, že teraz prídu súperi, s ktorými by sme mohli bodovať. Ak vyhráme jeden zápas, tak sa to určite zlomí k lepšiemu a vyhneme sa boju o záchranu. Mužstvo je veľmi kvalitné a má na to, aby hralo minimálne v strede tabuľky. Ak nie ešte vyššie," uzavrel pre profutbal.sk čoskoro dvadsaťšesťročný univerzál.

Definitíva padla po zápase so Slovanom

Peter Šulek po prvýkrát v živote ochutná legionársky chlebíček. "Jihlava mala o Petra Šuleka dlhodobý záujem. Viackrát sa bol na neho pozrieť skaut klubu a aj ďalší funkcionári. Definitíva padla po zápase so Slovanom. Potom už rokovania nabrali rýchly spád. Medzi klubmi prebehlo všetko korektne," informoval portál profutbal.sk Pavol Holeščák z agentúry HMP - Sport Management.

{+T70808}

"Výška transferovej zmluvy je v tejto finančnej perióde zaujímavá. Bratia Halabrínovci spravili ústretový krok pre hráča už druhýkrát, za čo sa im chceme poďakovať. Vykúpili ho zo Žiliny, kde bol odstavený na vedľajšiu koľaj, stabilizovali ho a teraz mu umožnili ďalší rast a posun v kariére," doplnil hráčov zástupca.

V minulom ročníku skončila Jihlava na ôsmej priečke a podobný výsledok by všetci v klube radi zopakovali aj v tejto sezóne. "Zmluva znie na dva roky, plus ročná jednostranná opcia pre klub za zvýhodnených podmienok pre hráča. Veríme, že Peter Šulek pomôže novému zamestnávateľovi v napĺňaní stanovených cieľov. Peter je výborný element aj do kabíny a víťazný typ. Adaptácia u neho trvá vždy extrémne krátko. V utorok popoludní absolvoval prvý tréning s novým mužstvom a mal by byť pripravený aj na piatkový zápas proti Českým Budějoviciam," uzavrel Pavol Holeščák.

Najnovšie z klubu: Jihlava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk