ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Putnockému zahraničie nevyšlo, začína byť znechutený
zdroj: TASR

Putnockému zahraničie nevyšlo, začína byť znechutený

Matúš Putnocký: "Beriem to tak, že som hral v Nitre, ktorá vypadla. Na to sa určite niekto pozerá. Asi to takto má byť. Samozrejme, som z toho všetkého trochu znechutený, ale čo mám robiť?"

V posledných rokoch ochraňoval "belasú" svätyňu Slovana, jeho meno sa mihlo aj v reprezentácii a navyše sa mohol pýšiť tiež titulom najlepšieho ligového brankára. Ani toto všetko však brankárovi Matúšovi Putnockému nepomohlo. Na Pasienkoch ho odsunuli na druhú koľaj a pri hľadaní nového angažmánu je zatiaľ neúspešný. "Samozrejme, som z toho všetkého trochu znechutený, ale čo mám robiť," uviedol v rozhovore pre profutbal.sk zatiaľ stále hráč bratislavského Slovana.

Koncentroval sa predovšetkým na zahraničie

Matúš Putnocký prišiel o svoje miesto v základnej zostave úradujúceho šampióna po minuloročnej jeseni. Na jar ešte hosťoval v Nitre, no od konca minulej sezóny je v nezávideniahodnej situácii. "Doteraz som sa koncentroval predovšetkým na zahraničie, no všetko nasvedčuje tomu, že sa mi nepodarí dostať sa za hranice Slovenska. Prestupové obdobie trvá ešte zhruba dva týždne. Ak si dovtedy nič nenájdem, tak to vyzerá tak, že ostanem v Slovane," skonštatoval pre profutbal.sk Matúš Putnocký.

V tíme trénera Františka Stratku ale zastáva pozíciu jednotky skúsený Dušan Perniš, chrbát mu kryje Martin Polaček. Miesto pre "Puťa" v prvom tíme jednoducho nie je. Do úvahy možno prichádza "béčko" belasých, či ďalšie hosťovanie. "Vôbec neviem, čo so mnou bude, ak neodídem. Všetko ukáže čas. Túto otázku budeme riešiť potom, keď si skutočne nič nenájdem," doplnil dvadsaťdeväťročný brankár.

{+T67130}

Pocit neistoty je náročný na psychiku pre každého športovca a odchovanec bardejovského futbalu nie je v tomto prípade výnimkou. "Beriem to tak, že som hral v Nitre, ktorá vypadla. Na to sa určite niekto pozerá. Asi to takto má byť. Samozrejme, som z toho všetkého trochu znechutený, ale čo mám robiť? Život futbalistu je taký a ja to musím prijať ako súčasť mojej profesie," doplnil Matúš Putnocký.

Mal ponuky z Poľska či Grécka

"Chcel som ísť do zahraničia. Mal som aj nejaké ponuky, síce to neboli top futbalové destinácie, ale pre mňa išlo o zaujímavé krajiny a dôležité bolo, že by som tam rád šiel. Mal som ponuky z Poľska či Grécka, no napokon zo všetkého vzišlo. Ja vlastne ani neviem prečo. Jednoducho to padlo a ja som ďalej ani nerozoberal dôvody," vysvetlil bývalý hráč Ličartoviec či Košíc.

{+T66620}

Matúš Putnocký si uvedomuje, že v aktuálnej fáze sezóny už čas hrá proti nemu. Nielenže sa blíži záver transferového okna, ale väčšina mužstiev má post brankára už vyriešený. "Čas je taký, aký je. Začínam si pomaly uvedomovať, že je málo pravdepodobné, že by som sa ešte dostal do zahraničia. Uvidím čo so mnou bude," uzavrel pre profutbal.sk šikovný brankár Matúš Putnocký.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk