ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Malec sa upísal Trondheimu na štyri roky: Chcem hrávať a dávať góly
zdroj: Michal Cierny

Malec sa upísal Trondheimu na štyri roky: Chcem hrávať a dávať góly

"Sme radi a sme hrdí, že ďalší z našich odchovancov dostáva šancu presadiť sa v európskom futbale a známom klube. Prajeme mu veľa úspechov," dodal Rybníček

Slovenský reprezentant do 21 rokov Tomáš Malec sa stal novou posilou nórskeho Rosenborgu Trondheim. Útočník AS Trenčín a najlepší strelec uplynulej sezóny najvyššej súťaže na Slovensku podpísal s aktuálne štvrtým tímom Eliteserien zmluvu na štyri roky.

Záujem rekordného 22-násobného nórskeho majstra o služby vysokého zakončovateľa trval už dlhšiu dobu. Počas víkendu Malec odletel na sever Európy, kde sa v pondelok podrobil vstupnej lekárskej prehliadke. "Tomáš Malec a jeho agentúra mali záujem na odchode hráča z AS Trenčín. Klub sa snažil nájsť schodnú cestu k prestupu. Predĺžením kontraktu ukázal svoj postoj ku klubu a práve touto cestou sa chceme uberať. Nórsko je dobrým krokom pre jeho budúcnosť," uviedol generálny manažér AS Róbert Rybníček na oficiálnom klubovom webe.

Malec, ktorý dal v poslednom ročníku Corgoň ligy štrnásť gólov a stal sa jej najlepším kanonierom, sa strelecky presadil aj minulý štvrtok do siete Hull City. Účastník anglickej Premier League vyradil Trenčín v treťom predkole Európskej ligy UEFA po remíze 0:0 na Slovensku, resp. prehre Trenčanov 1:2 v Anglicku.

"Sme radi a sme hrdí, že ďalší z našich odchovancov dostáva šancu presadiť sa v európskom futbale a známom klube. Veríme, že prestup do Trondheimu je ďalším a nie posledným krokom v jeho kariére. Aj pre náš klub to je dobrá reklama. Prajeme mu veľa úspechov," dodal Rybníček.

Malec sa na svoje prvé zahraničné angažmán teší. "Prvé pocity sú super. Som veľmi rád, že sa podarilo zrealizovať transfer, veď v Nórsku dnes v noci končí prestupové obdobie. Z toho, čo som doteraz videl, je jasné, že klub je na veľmi vysokej profesionálnej úrovni," povedal pre TASR 21-ročný kanonier. S novými spoluhráčmi sa Malec spozná na stredajšom tréningu. "V utorok má mužstvo voľno, prvý tréning s tímom absolvujem v stredu. Už som prehodil niekoľko slov s hlavným trénerom. Rosenborg hrá typický severský futbal založený na vysokých centrovaných loptách. To by mi malo vyhovovať. Jednoznačne chcem hrávať a dávať góly," dodal Malec.

Bez centimetra dvojmetrový útočník bude druhým Slovákom, ktorý oblečie čierno-biely dres Rosenborgu, keď v Trondheime v minulosti úspešne pôsobil aj reprezentačný stredopoliar Marek Sapara.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk