ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Previnilec Čmelík: Každý kamarát nie je skutočný kamarát
zdroj: TASR

Previnilec Čmelík: Každý kamarát nie je skutočný kamarát

"Dúfam, že budeme aj akousi výstrahou pre ostatných mladých hráčov. Každý futbalista zo žilinskej akadémie má šancu dostať sa do prvého tímu, no nemôže robiť blbosti," dodal pre profutbal.sk Lukáš Čmelík

V polovičke apríla vedenie klubu najvyššej slovenskej súťaže MŠK Žilina vyradilo z kádra A-mužstva z disciplinárnych dôvodov Petra Lupča a Lukáša Čmelíka. Obaja hráči viackrát porušili pravidlá správania sa profesionálneho športovca, za čo pykali. V lete im ale tréner Adrián Guľa dal druhú šancu a obaja sa mu teraz odvďačujú tým najlepším spôsobom. Kým Peter Ľupčo skóroval v domácom zápase s Košicami (4:1), Lukáš Čmelík otvoril skóre duelu v nedeľňajšom stretnutí s Myjavou (2:1).

Každý ho ženie dopredu

"Cítim dôveru, či už od vedenia klubu alebo od trénerov, ale aj od spoluhráčov. Každý ma ženie dopredu. Je to skvelý pocit. Dostal som druhú šancu a robím všetko preto, aby som sa každému za ňu odvďačil," vyriekol pre profutbal.sk Lukáš Čmelík.

Mladý slovenský reprezentant vo svojej vekovej kategórii by na minulosť najradšej zabudol. "Povedali nám, že máme na sebe pracovať a makať individuálne. Nezatvorili nám dvere úplne, mali sme šancu vrátiť sa. Obaja sme sa chopili ponúknutej príležitosti a tvrdo sme pracovali. Napokon prišla druhá šanca a myslím si, že sme sa jej obaja chopili," dodal odchovanec žilinského futbalu, ktorý dnes necíti, že by bol pod drobnohľadom: "Vôbec sa nepozeráme na to, čo bolo. Tréner nás berie ako dvoch nových hráčov. Makáme akoby sa nič nestalo a absolútne sa nezaoberáme tým, čo sa udialo v minulosti."

{+T73823}

Lukáš Čmelík s Petrom Lupčom si našli dokonca miesto aj v základnej zostave. "Je pre nás výborné, že nastupujeme v základe. V podstate sme dôležitý článok tímu," vysvetlil Lukáš Čmelík, pre ktorého bolo opätovné zaradenie do "áčka" príjemným prekvapením: "Pozitívne nás to zaskočilo. Nečakali sme však ani minútu. Ihneď sme si uvedomili, že to pre nás nebude vôbec jednoduché."

Výstraha pre ostatných mladých hráčov

Ako sa vravieva, všetko zlé je na niečo dobré. Lukáš Čmelík priznáva, že minulosť im dala tvrdú lekciu do života. "Je to pre nás ponaučenie. Dnes už vieme, že každý kamarát nie je skutočný kamarát. Je potrebné si dávať pozor aj na to čo a kde poviete a s kým sa stretávate. Dúfam, že budeme aj akousi výstrahou pre ostatných mladých hráčov. Každý futbalista zo žilinskej akadémie má šancu dostať sa do prvého tímu, no nemôže robiť blbosti," dodal pre profutbal.sk Lukáš Čmelík.

{+T73430}

Svoj dlh "žlto-zeleným" začal talentovaný útočník splácať už vo štvrtom kole, keď k výhre nad Myjavou prispel jedným presným zásahom. Po úspešnom zakončení sa ale príliš neradoval. "Bola iba piata minúta. Nebudeme predsa oslavovať, keď je pred nami ešte 85 minút do konca zápasu. Priestor na radosť prišiel až po záverečnom hvizde. Boli to príjemné pocity, keď vyhráte 2:1 a dáte gól," doplnil osemnásťročný futbalista, ktorého teraz čaká príspevok do tímovej kasy: "Neviem, či to nebude na splátky."

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk