ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Straka po triumfe nad Šerifom vychválil Perniša a Mészárosa
zdroj: TASR

Straka po triumfe nad Šerifom vychválil Perniša a Mészárosa

"Karolko dostal šancu už vo Walese proti The New Saints, hral drzo. Aj teraz 'uletel'. Vidno, že chlapec má potenciál. Tento gól je pre neho povzbudením," pochválil Straka Mészárosa

Tréner futbalistov bratislavského Slovana František Straka po víťaznom úvodnom zápase tretieho predkola Ligy majstrov 2014/2015 so Šerifom Tiraspoľ (2:1) nešetril chválou na adresu celého mužstva. Osobitne však vyzdvihol výkon dvoch kľúčových mužov, vďaka ktorým sa zrodil triumf "belasých" - brankára Dušana Perniša a autora víťazného gólu Karola Mészárosa.

Perniš po niečo vyše hodine hry zachránil svoj tím, keď zneškodnil jedenástku Cadua. Celkovo pôsobil veľmi sebaisto a hoci pri hre v oslabení pustil za svoj chrbát dorážku Ricardinha, inkasovaný gól nešiel na jeho vrub. Naopak, viacerými zákrokmi podržal svoj tím nad vodou najmä vo chvíľach, keď sa ukazovala technická prevaha súperovej légie. "Dušan bol pánom situácie. Vynikajúco zareagoval na jedenástku a pôsobil spoľahlivým dojmom vo chvíľach, keď Šerif pritlačil. Je to osobnosť a náš tím potrebuje takýchto hráčov," vychválil Perniša český kouč na pozápasovej tlačovej konferencii.

{+T73735}

Slovan vyrovnávajúci gól nepoložil do kolien, "spasiteľom" domácich bol striedajúci žolík Karol Mészáros, ktorý v 84. minúte využil zaváhanie súperovho brankára a so šťastím poslal loptu do siete. "Karolko dostal šancu už vo Walese proti The New Saints, hral drzo. Aj teraz 'uletel'. Vidno, že chlapec má potenciál. Tento gól je pre neho povzbudením," uviedol Straka na margo mladého krídelníka, vďaka ktorému pôjde Slovan do odvety s priaznivými postupovými vyhliadkami.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Serif Tiraspol

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk