ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mladý Slovák Baumgartner prestúpil zo Senice do Sampdorie Janov
zdroj: osporte.sk

Mladý Slovák Baumgartner prestúpil zo Senice do Sampdorie Janov

"Som veľmi rád, že prestup vyšiel. Sampdoria Janov je pre mňa nová výzva. Na novú skúsenosť sa veľmi teším. Spravím všetko pre to, aby som nesklamal dôveru ľudí, ktorí ju do mňa vložili," povedal Baumgartner

Slovenský reprezentant do sedemnásť rokov Denis Baumgartner prestúpil do talianskeho klubu Sampdoria Janov. Informovala o tom oficiálna stránka klubu Serie A.

Šestnásťročný odchovanec FK Senica podpísal trojročný kontrakt. Ľavonohý ofenzívny stredopoliar patril v uplynulej sezóne napriek mladému veku k oporám senického dorasteneckého výberu do devätnásť rokov. Baumgartner, ktorý bol v minulosti aj na skúške v Juventuse Turín, má za sebou už i niekoľko prípravných zápasov v A-tíme Senice. Medzi jeho prednosti patrí výborná rozohrávka, prehľad hry a výborná ľavačka.

"Som samozrejme veľmi šťastný, že to konečne vyšlo. Je to pre mňa nová výzva a na Janov sa veľmi teším. Prvé dojmy z mesta mám vynikajúce. Ešte som tu nikdy nebol a mesto sa mi veľmi páči. Tréningové centrum som ešte nevidel, sú to stále iba prvé dojmy. Väčšinu dňa sme dnes strávili v sídle Sampdorie a až večer som sa dostal na hotel. Sympaticky na mňa pôsobili aj ľudia, ktorí pracujú pre Sampdoriu. Ruka sa mi pri podpise netriasla. Som si vedomý toho, že sa v mojom živote začína nová kapitola. Spravím všetko pre to, aby som dôveru, ktorú do mňa vložili nesklamal. Chcem sa takisto poďakovať všetkým ľuďom, ktorí mi tento prestup umožnili a Senici za to, čo všetko pre mňa spravila," povedal Denis Baumgartner.

{+T73715}

"Sme veľmi radi, že sa prestup napokon zrealizoval. Nebol to ľahký prestup, pracovali sme na ňom približne rok a pol. Denis je veľký talent s dobrou mentalitou a už v minulosti absolvoval skúšky v holandskom Twente Enschede či talianskom Juventuse Turín. Sme však radi, že to je napokon Sampdoria Janov kam prestupuje, pretože je to výborný klub s výbornou akadémiou. Dlhodobo pracujú kvalitne s mládežou a Denisovi môžu poskytnúť veľmi kvalitné futbalové vzdelanie. Denisovi určite uľahčí prechod do Talianska aj to, že v Sampdorii už štvrtý rok hrá aj ďalší Slovák - David Ivan. Ten mu určite pomôže v tom, aby bol prechod zo Senice do Sampdorie čo najjednoduchší. Radi by sme sa poďakovali aj samotnej Senici za to, že boli korektní v jednaní a že Denisovi tento transfer umožnili. Senica pracuje s mládežou veľmi kvalitne a dlhodobo a aj Denisov prestup je výsledok tejto práce," povedal Roman Vojtek z agentúry Stars and Friends, ktorá prestup sprostredkovala.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk