Kuciakova Legia vyzve v treťom predkole Celtic
zdroj:

Výsledky odvetných stretnutí druhého predkola Ligy majstrov 2014/2015

Futbalisti Legie Varšava v základnej zostave so slovenským brankárom Dušanom Kuciakom a ofenzívnym stredopoliarom Ondrejom Dudom postúpili do tretieho predkola Ligy majstrov 2014/2015. Poľský šampión po zaváhaní v prvom zápase druhého predkola doma so St. Patrick's Athletic (1:1) bravúrne zvládol stredajšiu odvetu na írskej pôde, kde vyhral vysoko 5:0.

Kuciak v stretnutí neinkasoval ani raz, krajan Duda prihral v 82. minúte Miroslavovi Radovičovi na jeho druhý gól, ktorým zvýšil srbský útočník na priebežných 3:0 pre hostí. Vzápätí Dudu, ktorý videl už v osemnástej minúte žltú kartu, vystriedal na trávniku Marek Saganowski a ten v 87. minúte zvýšil náskok už na 4:0. Legia v treťom predkole narazí opäť na ostrovný tím, ale oveľa zvučnejšieho mena - čaká ju škótsky Celtic Glasgow.

Futbalisti kazašského klubu FK Aktobe zvíťazili v stredajšej odvete druhého predkola Ligy majstrov 2014/2015 na domácom trávniku nad Dinamom Tbilisi presvedčivo 3:0 a po výhre 1:0 v prvom dueli na gruzínskej pôde hladko postúpili do tretieho predkola.

Ďalej sa prebojoval aj švédsky tím Malmö FF. V prvom zápase síce doma uhral s FK Ventspils iba bezgólovú remízu, no v odvete v Lotyšsku triumfoval 1:0 gólom Thelina z devätnástej minúty. Malmö v treťom predkole vyzve pražskú Spartu. V ňom nebude chýbať ani Steaua Bukurešť, ktorá si v stredu poradila s nórskym IF Strömsgodset 2:0. Prvý zápas sa skončil tesným víťazstvom rumunského majstra 1:0.

Futbalisti moldavského klubu Šerif Tiraspoľ zvíťazili v utorňajšej odvete druhého predkola Ligy majstrov 2014/15 na pôde FK Sutjeska Nikšič z Čiernej Hory 3:0 a po domácom víťazstve 2:0 z prvého duelu postúpili do ďalšej fázy súťaže. V treťom predkole sa stretnú s úspešnejším z dvojice The New Saints - Slovan Bratislava.

/prvý zápas 0:0, postúpilo Malmö/

HJK Helsinki - Rabotnički Skopje 2:1 (2:0)
Góly: 22. Lod, 26. Moren - 47. Vujčič
/prvý zápas 0:0, postúpili Helsinki/

Steaua Bukurešť - IF Strömsgodset 2:0 (0:0)
Góly: 72. Rapa, 84. Stanciu
/prvý zápas 1:0, postúpila Steaua/

NK Maribor - HSK Zrinjski Mostar 2:0 (1:0)
Góly: 45. Vršič, 57. Ibraimi (z 11 m)
/prvý zápas 0:0, postúpil Maribor/

St. Patrick's Athletic - Legia Varšava 0:5 (0:1)
Góly: 25. a 82. Radovič, 69. Źyro, 87. Saganowski, 90.+2 Byrne (vlastný)
/prvý zápas 1:1, postúpila Legia/
/D. Kuciak chytal celý zápas, O. Duda (obaja Legia) hral do 84. min., v 18. min videl ŽK/

UTOROK
FK Sutjeska Nikšič - Šerif Tiraspoľ 0:3 (0:2)
Góly: 5. Benson, 35. Henrique, 55. Isa, ČK: 11. Vujovič (Nikšič)
/prvý zápas 0:2, postúpil Šerif/

F91 Dudelange - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:0)
Góly: 81. Turpel - 51. Bezjak
/prvý zápas 0:4, postúpil Ludogorec/

Levadia Tallinn - Sparta Praha 1:1 (0:1)
Góly: 68. Teever - 38. Mareček
/za hostí Breznaník do 77. min/
/prvý zápas 0:7, postúpila Sparta/

FK Karabach Agdam - FC Valetta 4:0 (1:0)
Góly: 15. Reynaldo, 48. Chumbinho, 56. Dias, 80. George, ČK: 19. Caruana, 84. Fenech (obaja Valetta)
/prvý zápas 1:0, postúpil Karabach/

Maccabi Tel Aviv - FC Santa Coloma 2:0 (0:0)
Góly: 62. Zahavi (z 11m), 90. Ben Haim, ČK: 78. Badash - 81. Mercade
/prvý zápas 1:0, postúpil Tel Aviv/

HB Tórshavn - Partizan Belehrad 1:3 (1:0)
Góly: 35. Wardum - 49. Ninkovič, 75. Lazovič, 90.+1 Grbič
/prvý zápas 0:3, postúpil Belehrad/

KS Skenderbeu Korce - BATE Borisov 1:1 (0:1)