ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Osemfinálovú parádu Rodrigueza zvolili za najkrajší gól šampionátu (video)

Rodriguez sa stal tretím juhoamerickým víťazom tejto ankety za sebou. V roku 2006 triumfoval Argentínčan Maxi Rodriguez, pred štyrmi rokmi Uruguajčan Diego Forlan

Kráľ strelcov MS v Brazílii James Rodriguez sa dočkal ďalšieho ocenenia. Presný zásah kolumbijského stredopoliara v osemfinále proti Uruguaju (2:0) vyhral na oficiálnej stránke FIFA anketu o najkrajší gól šampionátu.

Rodriguezov gól patril k top momentom brazílskeho turnaja, keď si loptu po hlavičkovom priťuknutí od Abela Aguilara spracoval na prsiach a v otočke volejom od brvna prekonal Fernanda Musleru. Návštevníci stránky FIFA mu poslali viac ako štyri milióny hlasov. Na druhom mieste v súboji o najkrajší gól skončila efektná ďalekonosná hlavička "rybičkou" od Holanďana Robina van Persieho v súboji so Španielskom a tretí bol opäť Rodriguez a jeho technické zakončenie proti Japonsku. Víťazný gól vo finále z kopačky Nemca Maria Götzeho do siete Argentíny v predĺžení obsadil v hlasovaní štvrtú priečku.

Rodriguez sa stal tretím juhoamerickým víťazom tejto ankety za sebou. V roku 2006 triumfoval Argentínčan Maxi Rodriguez za gól proti Mexiku, pred štyrmi rokmi Uruguajčan Diego Forlan za parádne zakončenie v súboji s Nemeckom.

1. miesto: J. Rodriguez
[youtube]L6lKl4xVtPg[/YouTube]

2. miesto: Van Persie
[youtube]5TDqhFVdAt0[/YouTube]

3. miesto: J. Rodriguez
[youtube]G6sslrVxowM[/YouTube]

4. miesto: M. Götze
[youtube]RiXptjTCdfc[/YouTube]

Najnovšie z kategórie: MS 2014 - Brazília

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk