ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Conte prekvapujúco skončil ako tréner Juventusu Turín
zdroj:

Conte prekvapujúco skončil ako tréner Juventusu Turín

"Víťaziť je ťažké. Treba na to veľa snahy, špeciálne v klube ako je Juventus. No ja som dokázal, že som víťazný typ," uviedol Conte

Antonio Conte v utorok prekvapujúco skončil na lavičke talianskeho majstra Juventusu Turín. Urobil tak len niekoľko týždňov pred začiatkom novej sezóny.

Svoje rozhodnutie oznámil prostredníctvom oficiálnej klubovej stránky. "Víťaziť je ťažké. Treba na to veľa snahy, špeciálne v klube ako je Juventus. No ja som dokázal, že som víťazný typ," uviedol. Conte sa zatiaľ nechcel vyjadriť ku svojej budúcnosti a ani k tomu, či má záujem o post trénera talianskej reprezentácie. Ten sa uvoľnil po MS, keď rezignoval doterajší kormidelník Cesare Prandelli. "Teraz myslím na súčasnosť a na rozhodnutie, ktoré som urobil. Ďakujem všetkým v klube," dodal.

Talianske médiá už uvažujú o jeho náhradníkovi. Horúcimi kandidátmi by mali byť Roberto Mancini či Massimiliano Allegri.

Štyridsaťštyriročný Conte mal ešte rok platnú zmluvu, "starú dámu" viedol od mája 2011 a získal s ňou tri ligové tituly. Z ďalších piatich sa tešil ešte ako hráč. Bývalý stredopoliar pôsobil v turínskom veľkoklube v rokoch 1991 až 2004 a v jeho farbách získal aj trofej pre víťaza Ligy majstrov. na konte má aj striebro z MS 1994 a EURO 2000.

O jeho odchode špekulovali médiá už na konci uplynulej sezóny. Conte mal údajne sám požiadať o rozviazanie kontraktu, no nakoniec si to rozmyslel.

Najnovšie z klubu: Torino AC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk