ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezová v premiére trápila Slovan, Straka: Máme o čom debatovať (video)
zdroj: TASR

Podbrezová v premiére trápila Slovan, Straka: Máme o čom debatovať (video)

"Som spokojný s výkonom mužstva, nie však s výsledkom. Rozhodla výnimočnosť Marka Milinkoviča, takíto hráči rozhodujú zápasy. Gratulujem Slovanu k víťazstvu," zhodnotil duel Jaroslav Kentoš

Nováčik najvyššej súťaže z Podbrezovej obstál pri svojej premiére v prvej lige so cťou. V piatkovom súboji prvého kola síce prehrali "železiari" na pôde majstrovského Slovana Bratislava 1:2, no až do 80. minúty držali v rukách cenný bod a favoritovi poriadne brnkali na nervy.

Mužstvo z Horehronia, ktoré v minulej sezóne dominovalo druhej lige, bolo hodené do hlbokej vody. Podbrezovčania sa v nej neutopili - sympaticky bojovali a vložili do zápasu maximum zo svojho umenia. Nebyť dvojgólového hrdinu večera Marka Milinkoviča, mohli si na cestu domov pribaliť aj historický bodík. "Som spokojný s výkonom mužstva, nie však s výsledkom. V prvom polčase sme si vytvorili pár veľmi dobrých príležitostí v súperovej šestnástke, ale slabým dôrazom sme ich nedotiahli do konca. Rozhodla výnimočnosť Marka Milinkoviča, ktorý pred druhým gólom spravil situáciu jeden na jeden. Takíto hráči rozhodujú zápasy. Gratulujem Slovanu k víťazstvu a za nás poviem, že budeme naďalej veľmi tvrdo pracovať, aby sme sa zlepšovali," zhodnotil duel Jaroslav Kentoš.

Kormidelník nováčika svojím zverencom pred zápasom na pôde favorita prízvukoval, aby nechali na ihrisku srdce. "Práve to je vo futbale najdôležitejšie. Divák vycíti, keď hráč nedá do zápasu srdce. Myslím si, že aj preto je na Slovensku problém s nízkymi návštevami na štadiónoch. My sme na Slovane hrali na hranici možností, pre viacerých chlapcov to bol prvý ligový zápas. Som na nich hrdý. Vyskytli sa aj rezervy, najmä čo sa týka prechodu do útoku, budeme na nich pracovať. Naším prvým cieľom je naplniť tribúny na štadióne. Druhým je podávanie maximálnych výkonov. Nerád by som hovoril, na ktorom mieste chceme skončiť. Ak budú hráči podávať výkony na maxime možností, nebudeme mať problémy so záchranou," tvrdí Kentoš.

{+T73376}

Na ligovú ouvertúru prišiel Slovan podporiť opäť veľmi nízky počet divákov (1 492 - pozn.), ktorí odchádzali z Pasienkov s rozpačitými pocitmi. Tri body podľa očakávania zostali "doma", ale výkon mužstva nebol dobrý. František Straka je trénerom Slovana presne mesiac. Za krátky čas sa už český odborník stihol zorientovať a zistiť, že ho s osemnásobným majstrom SR čaká tvrdá práca.

"S výkonom nemôžem byť spokojný. Cestu za tromi bodmi sme si zbytočne skomplikovali. Dali sme gól a mali sme sa upokojiť, namiesto toho sme po 'zluftovaní' lopty po štandardke inkasovali. Na mužstvo doľahla kríza, nervozita, hráči kopili individuálne chyby a súper nás z brejkov trápil. Mužstvu však patrí pochvala za to, že drelo 90 minút a napokon získalo tri body. Absolutórium si zaslúži Marko Milinkovič, ktorý zápas svojimi gólmi rozhodol. Podbrezová ako nováčik u nás nemala čo stratiť a vôbec, v prvom zápase sezóny nik nevie, na čom je. Z tohto pohľadu sú pre nás tri body veľmi dôležité. Pozitívom je, že sme ich získali, aj keď sa nám herne nedarilo," bilancoval Straka.

{+T73380}

V utorok 15. júla vstúpi Slovan na pohárovú scénu, v ktorej avizuje vysoké ambície. S ich realizovaním môže začať v prvom súboji druhého predkola Ligy majstrov proti tímu The New Saints z Walesu. Času na prípravu je málo, rezerv v očiach Straku veľa. "Musíme sa zlepšiť v prihrávke a tiež v situáciách, keď môžeme využiť priestor. Zbytočne sme proti Podbrezovej spomaľovali hru, dávali lopty dozadu na stopérov namiesto tlačenia sa do krídelných priestorov. Toto sú situácie, ktoré ma hnevajú a o ktorých budeme s hráčmi debatovať. Popracovať musíme aj na dôraze, pretože najbližšie k nám príde ostrovný tím, ktorému je práve tento atribút vlastný," dodal Straka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Podbrezova

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk