ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Demjan opúšťa Belgicko, vracia sa do Podbeskidzia Bielsko-Biala
zdroj:

Demjan opúšťa Belgicko, vracia sa do Podbeskidzia Bielsko-Biala

"Zahrať si proti takým mužstvám ako sú Bruggy či Anderlecht, to sa nepodarí každý deň. Jeden rok v belgickej súťaži mi po profesionálnej stránke dal veľmi veľa," uviedol pre profutbal.sk útočník Róbert Demjan

Slovenský útočník Róbert Demjan odchádzal do belgického tímu Waasland-Beveren ako kráľ strelcov, najlepší útočník a hráč sezóny v poľskej Ekstraklase. Po roku sa ale jeho angažmán končí. Problémom však nebola výkonnosť, rozhodol sa tak z rodinných dôvodov.

"Robo mal zmluvu v Beverene na dva roky plus opcia. Po sezóne ale tréner Bob Peeters odišiel do Charltonu Athletic, ktorý hrá anglickú The Championship a spolu s ním opustilo káder aj osem hráčov. Nový kormidelník chce formovať mužstvo podľa svojich predstáv. Robo mohol ostať, ale naskytla sa možnosť návratu do Podbeskidzia Bielsko-Biala, tak sme ju využili," skonštatoval pre profutbal.sk Michal Holeščak z agentúry HMP-Sport Management.

Pred odchodom do Belgicka bol záujem o Róberta Demjana v Grécku, Rumunsku, Turecku či na Cypre. Aj tentoraz nebolo Podbeskidzie Bielsko-Biala jedinou alternatívou. "Mali sme záujemcov aj z Azerbajdžanu a Ukrajiny, no kvôli rodine sme to nechceli riešiť. Bola tu aj konkrétna ponuka z Ruchu Chorzów, no Robo sa napokon rozhodol pre Bielsko-Biala," dodal hráčov manažér.

{+T64356}

Nemá dôvod, aby bol sklamaný

Samotný Róbert Demjan nevníma prestup do Waasland-Beverenu ako chybný krok. "Nemôžem povedať, že by mi tento angažmán nevyšiel. Hrával som, pravidelne som sa dostával na ihrisko, takže nemám dôvod, aby som bol sklamaný. Určite by to mohlo byť aj lepšie, ale z rodinných dôvodov som sa rozhodol, že najlepšie bude vrátiť sa späť," vyjadril sa pre profutbal.sk Róbert Demjan.

"Zahrať si proti takým mužstvám ako sú Bruggy či Anderlecht, to sa nepodarí každý deň. Jeden rok v belgickej súťaži mi po profesionálnej stránke dal veľmi veľa. Dúfam, že nadobudnuté skúsenosti zúžitkujem aj v mužstve Bielsko-Biala," poznamenal tridsaťjedenročný útočník, ktorý by rád nadviazal na výkony z ročníka 2012/2013, v ktorej patril medzi najlepších hráčov poľskej najvyššej súťaže.

{+T64155}

Róbert Demjan zhodnotil svoj návrat do Podbeskidzie Bielsko-Biala tak, že sa vracia dokončiť začatú prácu. "Spravím všetko preto, aby to tak bolo. Poznám tu veľa ľudí, aj väčšinu hráčov. Niektorí sa vymenili, ale veľa ich tu ostalo. Vraciam sa späť do známeho prostredia, čo by malo byť pre mňa výhodou. Aj preto som sa rozhodol neprijať iné ponuky, ale práve túto," potvrdil na záver Róbert Demjan.

Rodák z Levoče odohral v drese Waasland-Beverenu dohromady 28 súťažných stretnutí, v ktorých strelil dva góly a na dva prihral. Problémom zrejme bola aj skutočnosť, že kormidelník Bob Peeters mu dával priestor pri čiare, pričom Róbert Demjan sa najlepšie cíti na hrote. Na tejto pozícii hrával aj v mužstve Podbeskidzie Bielsko-Biala.

Najnovšie z klubu: Waasland

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk