ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ružomberok dá šancu mladým hráčom
zdroj: MFK Ružomberok

Ružomberok dá šancu mladým hráčom

"Hlavnou úlohou je zabudovať čo najväčší počet mladých hráčov do tímu. Určite by sme nechceli hrať o záchranu, bolo by dobré, ak by sme sa pohybovali niekde v strede tabuľky, aby," naznačil Ľubomír Golis

Futbalisti MFK Ružomberok vstúpia do sezóny 2014/15 už bez svojho dlhoročného kapitána Tomáša Ďubeka. Staronovou trénerskou dvojicou sa stal tandem Ladislav Šimčo - Anton Šoltis, ktorí sa pod Čebrať vrátili po jednoročnej pauze.

"Príprava bola štandardná, štvortýždňová, no pre nás, keďže v mužstve došlo k výraznej obmene, až príliš krátka," povedal v úvode utorkovej tlačovej konferencie hlavný kouč Šimčo. Z vlaňajšieho kádra zatiaľ odišlo päť hráčov, z toho štyrom sa skončili zmluvy. Ide o brankárov Milorada Nikoliča, Pavla Kováča, obrancov Petra Masla a Gorana Adamoviča. Piatym odchádzajúcim je Ďubek, ktorý prestúpil do Slovana Liberec. V riešení sú ešte odchody Štefana Zošáka, Filipa Serečina a Leandre Tawambu. Po rozlúčke s Ďubekom by si však ružomberský klub, ako uviedol jeho generálny riaditeľ Ľubomír Golis, Zošáka rád ponechal. Na druhej strane na prestup prišiel stredopoliar Boris Turčák zo Slovana Bratislava a na hosťovanie brankár Matej Šavol z Tatrana Liptovský Mikuláš. Novým kapitánom Liptákov sa stal Lukáš Greššák. "Dúfam, že budem tou správnou predĺženou rukou trénera a zároveň nápomocný chlapcom," uviedol 25-ročný nový šéf šatne.

Kým vlani na začiatku novej sezóny sa skloňovali najvyššie ambície a to štart v Európskej lige, teraz pred mužstvom konkrétny cieľ nie je vytýčený. "Hlavnou úlohou je zabudovať čo najväčší počet mladých hráčov do tímu. Určite by sme nechceli hrať o záchranu, bolo by dobré, ak by sme sa pohybovali niekde v strede tabuľky, aby nebol vyvíjaný zbytočný psychický tlak na hráčov," naznačil ambície Ružomberčanov generálny riaditeľ klubu Ľubomír Golis.

Presný rozpočet na sezónu 2014/2015 sa žurnalisti na tlačovej konferencii nedozvedeli, ale bude nižší ako v uplynulom ročníku. "Bude tomu tak aj preto, že nerealizujeme nákupy hráčov v takom rozsahu, ako to bolo v predchádzajúcej sezóne, keď tomu zodpovedali aj naše ambície. Číselne to v tejto chvíli však nebudem špecifikovať," dodal Ľ. Golis.

Káder MFK Ružomberok:
brankári: Koníček, Lešňovský, Šavol
hráči v poli: Kružliak, Grešák, Lovás, Ondrek, Práznovský, Nosek, Tawamba, Ferenčík, Almaský, Gerát, Nagy, Vavrík, Lupták, Turčák, Bartoš, Kotora, Zreľák

odchody: Nikolič, Kováč, Maslo, Adamovič, Ďubek

príchody: Turčák (Slovan Bratislava), Šavol (Tatran Liptovský Mikuláš – hosťovanie)

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk