ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zoltán Harsányi mieri na hosťovanie do Puskásovej akadémie
zdroj:

Zoltán Harsányi mieri na hosťovanie do Puskásovej akadémie

"Zolo odchádza z Mezőkövesdu na ročné hosťovanie. Vybral si ho sám tréner, ktorý potreboval do tímu typologicky rovnakého hráča, ako je Zolo," podotkol pre profutbal.sk Juraj Kotleba ml.

Útočník Zoltán Harsányi po ročnom pôsobení v maďarskom Mezőkövesdi opäť mení farby dresu. Keďže sa nováčik v najvyššej súťaži u našich južných susedov po roku vrátil späť o ligovú úroveň nižšie, rodák zo Senca sa musel poobzerať po novom zamestnávateľovi. "Zolo bude v nasledujúcej sezóne hosťovať v Puskásovej akadémii," informoval profutbal.sk hráčov zástupca Juraj Kotleba ml.

"Zaznamenali sme viacero záujemcov, no Puskásova Akadémia dala ako jediná na stôl konkrétnu ponuku. A to rozhodlo," pokračoval v diskusii Juraj Kotleba ml., ktorý vzápätí dodal: "Prípadný návrat na Slovensko sme vôbec neriešili. Zvažovali sme ešte Azerbajdžan, no priklonili sme sa k zotrvaniu v Maďarsku."

Puskásova Akadémia bola v minulej sezóne rovnako ako Mezőkövesd nováčik v najvyššej súťaži. V premiérovom ročníku medzi maďarskou elitou obsadilo mužstvo štrnáste miesto. "Klub má ambície dostať sa na vyššie priečky. Aj preto sa funkcionári a tréneri obzerali po možných posilách. V pozícii nováčika bola pre nich prioritná záchrana, pričom väčšinou dávali priestor práve svojim odchovancom z akadémie. Zrejme si uvedomili, že nemôžu hrať iba s mladými, ale potrebujú aj skúsených futbalistov," vysvetlil hráčov agent.

{+T59331}

"Zolo teda odchádza z Mezőkövesdu na ročné hosťovanie. Vybral si ho sám tréner, ktorý potreboval do tímu typologicky rovnakého hráča, ako je Zolo. Počíta s ním do útoku s Lászlóm Lencsem, ktorý dal v minulej sezóne pätnásť gólov," podotkol na záver Juraj Kotleba ml.

Najnovšie z klubu: Mezokovesd Zsory

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Maďarsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk