ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Farkaš odchádza z Talianska do Azerbajdžanu
zdroj:

Farkaš odchádza z Talianska do Azerbajdžanu

"Rozhodol priamy a korektný prístup funkcionárov Gabaly a záujem trénera, ktorého poznám z čias pôsobenia vo Vaslui," poznamenal pre profutbal.sk obranca Pavol Farkaš

Slovenský obranca Pavol Farkaš sa sťahuje z Apeninského polostrova do Ázie. Dvadsaťdeväťročný stopér s reprezentačnými skúsenosťami podpísal ročný kontrakt s azerbajdžanským klubom FK Gabala. "Teším sa na novú výzvu. Pôsobenie v talianskom futbale ma posunulo po športovej stránke dopredu," skonštatoval pre profutbal.sk Pavol Farkaš, ktorý odchádza do Azerbajdžanu z talianskej druholigovej Ternany, kde bol na hosťovaní z Chieva Verona.

Rozhodol priamy a korektný prístup

Pavol Farkaš v minulosti pôsobil v Nitre, Veľkom Lapáši a Petržalke, odkiaľ odišiel do FC Vaslui, keď vo februári 2009 podpísal zmluvu na tri a pol roka. V tom čase bol aj v hľadáčiku škótskeho klubu Heart of Middlothian či českého Jablonca. Z Rumunska odišiel v lete pred dvoma rokmi do Talianska.

"Môžem vysloviť spokojnosť s novým kontraktom a skutočnosťou, že som nemusel dlho čakať na nový angažmán. Rozhodol priamy a korektný prístup funkcionárov Gabaly a záujem trénera, ktorého poznám z čias pôsobenia vo Vaslui," poznamenal Pavol Farkaš.

{+T61147}

Skúsený obranca si v drese nového zamestnávateľa možno zahrá aj druhé predkolo Európskej ligy. "Je to zaujímavá destinácia. Sám som zvedavý na úroveň ligy, aj keď mužstvá ako Karabach Agdam, Neftči Baku alebo Chazar Lenkoran majú svoju silu a čím ďalej tu prichádza viac a viac kvalitnejších hráčov z renomovaných európskych líg," ponúkol svoj pohľad rodák z Vrábľov.

Vybral si ho tréner

"Po skončení kontraktu s Chievom Verona sme mali pre Pavla ponuku z Metalurgu Záporožie, ale kvôli momentálnej situácii na Ukrajine sme na tento návrh nereflektovali kladne. Ďalšia zaujímavá ponuka bola z cyperského klubu Omonia Nikózia, ktorú nám sprostredkoval Jozef Kožlej," uviedol pre profutbal.sk licenčný agent Michal Holeščák z agentúry HMP - Sport Management, ktorý sa s Pavlom Farkašom momentálne nachádza v Baku.

"V tom čase nám náš azerbajdžanský partner poslal lukratívnu ponuku pre nášho klienta z klubu FK Gabala. Mali sme dve alternatívy, rozhodli sme sa pre kratší kontrakt a po roku toto pôsobenie zhodnotíme. Veľkú úlohu zohral aj fakt, že Pavla si vybral do mužstva tréner Dorinel Munteanu, ktorý ho poznal ešte z čias pôsobenia vo Vaslui," pokračoval v dialógu hráčov zástupca.

{+T54499}

Slovenský obranca má pred sebou nové výzvy. "Pavol absolvoval v sobotu lekárske testy, dotiahli sme detaily kontraktu a v nedeľu sa stretneme osobne aj s trénerom. V pondelok by sme mali odletieť späť na Slovensko a po odvetnom zápase Európskej ligy by sa mal pripojiť k mužstvu na sústredení v Rakúsku alebo Holandsku," skonštatoval Michal Holeščák a na záver doplnil: "Gabala má pekný nový štadión a kvalitné tréningové centrum so siedmimi ihriskami. Rozpočet klubu je okolo pätnásť až dvadsať miliónov dolárov. Hráči bývajú v hotelových apartmánoch, takže po tejto stránke je všetko v poriadku a na vysokej úrovni."

Najnovšie z klubu: Chievo Verona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk