ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Gergel novou posilou Górnika Zabrze
zdroj: TASR

Gergel novou posilou Górnika Zabrze

Slovenský futbalista Roman Gergel si prvýkrát vo svojej kariére vyskúša zahraničný angažmán. Dvadsaťšesťročný stredopoliar sa stal novou posilou poľského klubu Górnik Zabrze

Slovenský futbalista Roman Gergel si prvýkrát vo svojej kariére vyskúša zahraničný angažmán. Dvadsaťšesťročný stredopoliar sa stal novou posilou poľského klubu Górnik Zabrze, s ktorým podpísal trojročnú zmluvu.

Podľa oficiálnej internetovej stránky klubu sa už Gergel pripojil k mužstvu a mal by nastúpiť v sobotňajšom prípravnom stretnutí proti Lechii Gdaňsk. "Roman je jedným z najlepších záložníkov pôsobiacich v slovenskej lige. Sledovali sme ho dlhší čas, je to veľmi skúsený hráč, ktorý okúsil aj zápasy v Lige majstrov i Európskej lige. Potrebovali sme posilniť našu stredovú formáciu a veríme, že nám Roman pomôže dosiahnuť vytýčené ciele," povedal pre gornikzabrze.pl viceprezident klubu Krzysztof Maj.

Gergel začínal s futbalom v rodných Bánovciach nad Bebravou, neskôr pôsobil v Trenčíne, Žiline či Prešove. V jarnej časti uplynulej sezóny pomohol počas hosťovania zo Žiliny k záchrane najvyššej súťaže pre Dunajskú Stredu. O jeho služby mala záujem aj Senica. Okrem Gergela je v Górniku na skúške aj ďalší stredopoliar Dawid Plizga z Jagiellonie Bialystok.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Górnik

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk