ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hodek po odchode z Trnavy: Na Slovensku určite neostanem
zdroj:

Hodek po odchode z Trnavy: Na Slovensku určite neostanem

"Určite to mohlo byť z mojej strany aj lepšie, no prišli zranenia, ktoré do veľkej miery ovplyvnili moju výkonnosť. V porovnaní s ročníkom predtým som dal aj menej gólov," poznamenal pre profutbal.sk útočník Andrej Hodek

Do Trnavy prichádzal Andrej Hodek ako druhý najlepší strelec slovenskej najvyššej súťaže. V drese Zlatých Moraviec dal v sezóne 2012/2013 spolu trinásť gólov a kouč Juraj Jarábek si ho zobral so sebou do "malého Ríma". Tam sa mu však až tak nedarilo a po vypršaní kontraktu sa s "Bílimi Andelmi" musel rozlúčiť.

Prišli zranenia

V červeno-čiernom drese Spartaka zasiahol do dvadsiatich šiestich stretnutí a z pozície útočníka strelil len šesť gólov. Sám si uvedomuje, že jeho výkony neboli najlepšie, no prestup na Dolné Považie rozhodne neľutuje. "V Trnave sa mi páčilo. Bolo tam výborne. Vôbec nie som sklamaný, prečo by som mal byť?" odpovedal Andrej Hodek na otázku profutbal.sk.

{+T66976}

Tridsaťtriročný ofenzívny hráč vzápätí dodal: "Určite to mohlo byť z mojej strany aj lepšie, no prišli zranenia, ktoré do veľkej miery ovplyvnili moju výkonnosť. V porovnaní s ročníkom predtým som dal aj menej gólov, no treba to vnímam v inom pohľade. Dostal som sa do iného kolektívu, v ktorom všetko fungovalo inak, ako v Zlatých Moravciach."

Návrat do Zlatých Moraviec okamžite vylúčil

Zdravotné problémy sú aj oficiálnym dôvodom nepredĺženia spolupráce s trnavským klubom. "Ku koncu sezóny som mal natiahnuté lýtko, neskôr prišiel do toho ešte aj pruh. Momentálne som po operácii. S pánom trénerom Jurajom Jarábkom som sa rozprával a férovo sme sa dohodli na tom, že nedôjde k predĺženiu zmluvy. Bolo to úplne bezproblémové rozhodnutie," doplnil Andrej Hodek: "Čo sa týka mojich zdravotných problémov, ak si nájdem nový klub, tak na jeseň budem určite hrať."

{+T65710}

Bývalý hráč Interu Bratislava, Petržalky, Brna a Zlatých Moraviec tak po roku opäť zmení klubovú príslušnosť. "Momentálne je to v štádiu riešenia. Mám niečo rozpracované, ale nechcem to zatiaľ špecifikovať," vysvetlil odchovanec bratislavského futbalu a na záver dodal: "Na Slovensku ale určite neostanem. Do úvahy teda neprichádza ani návrat do Zlatých Moraviec. Koncentrujem sa predovšetkým na okolité krajiny."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk