Štvorgólový Kubík zariadil obrat Trenčína v príprave proti Chorzówu, víťazstvo Slovana
zdroj: TASR

Výsledky prípravných stretnutí účastníkov najvyššej slovenskej súťaže

Futbalisti MFK Košice zvíťazili vo svojom poslednom prípravnom dueli pred štartom novej sezóny nad druholigovým rakúskym klubom SV Mattersburg 4:1.

Košičania sa tak naladili víťazne pred sobotňajším zápasom o Superpohár, v ktorom nastúpia na Pasienkoch ako víťaz Slovenského pohára - Slovnaft cupu proti majstrovskému ŠK Slovan Bratislava.

Futbalisti slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v utorok v rámci prípravy na novú sezónu nad účastníkom českej Gambrinus ligy 1. FC Slovácko 3:1.

Úradujúci majster prehrával po gólovej dorážke Libora Došeka z 34. minúty 0:1, no výsledok vo svoj prospech otočil v priebehu jedenástich minút druhého polčasu. Najskôr vyrovnal v 72. minúte Marko Milinkovič a o päť minút neskôr sa ujala prízemná strela Seydobu Soumaha. Ten istý hráč spečatil po úspešnom individuálnom prieniku sedem minút pred koncom na 3:1.

Futbalisti Spartaka Myjava triumfovali v utorňajšom prípravnom stretnutí nad FC ŠTK 1914 Šamorín. Na ihrisku druholigistu zvíťazili presvedčivo 5:0, dvoma gólmi sa pod triumf podpísal stredopoliar Erik Daniel.

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v utorňajšom prípravnom stretnutí v NTC Poprad nad poľským klubom Ruch Chorzów 4:2. Trenčania prehrávali so zverencami bývalého reprezentačného kormidelníka SR Jána Kociana po polčase 0:2, no v druhom polčase im vystrieľal obrat štyrmi gólmi navrátilec do dresu AS František Kubík.

Nováčik najvyššej slovenskej súťaže v ročníku 2014/2015 ŽP Šport Podbrezová remizoval v utorňajšom prípravnom stretnutí v rámci sústredenia v rakúskom Obertraune s výberom druholigového nemeckého klubu 1860 Mníchov do 23 rokov 0:0.

SV Mattersburg - MFK Košice 1:4 (0:2)

ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Slovácko 3:1 (0:1)
Góly: 77., 83. Soumah, 72. Milinovič – 34. Došek

Základná zostava Slovana: Polaček - Josimov, Sipľak, Kolčák, Jakúbek - Gašparovič, Čambal, Halenár, Mészáros - Peltier, Matejka

FC ŠTK 1914 Šamorín - Spartak Myjava 0:5 (0:1)
Góly: 54., 70. Daniel, 35. Bílovský, 72. Marček, 79. Pekár

Ruch Chorzów - AS Trenčín 2:4 (2:0)
Góly: 10. Zienczuk, 34. Kuswik – 46., 48., 53. a 72. Kubík

Základná zostava AS: Volešák - Čögley, Bednárik, Ramon, Skovajsa - Baez - Kubík, Holúbek, Mišák, Simon - Malec