ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Črtá sa megaškandál: Kamerun údajne predával zápasy

"Chceme informovať verejnosť, že v súvislosti s týmto prípadom sme už poskytli patričné inštrukcie našej etickej komisii, aby záležitosť vyšetrila," pokračoval prezident FECAFOOT Joseph Owona

Účasť futbalistov Kamerunu na majstrovstvách sveta v Brazílii neskončila veľmi slávne. S nulovým bodovým ziskom a skóre 1:9 odišli zo šampionátu s vôbec najhoršou bilanciou, ale ich predstavenie nakoniec môže skončiť ešte oveľa väčšou hanbou. Nepremožiteľné "levy" totiž čelia podozreniu, že na šampionáte predávali svoje zápasy.

Kamerunská futbalová asociácia FECAFOOT vydala vyhlásenie, že bude prešetrovať tvrdenia, podľa ktorých hneď sedem hráčov národného tímu bolo zapletených do ovplyvňovania výsledkov v Brazílii. K podvodom malo dôjsť vo všetkých troch zápasoch Kamerunu v skupine, najmä však v stretnutí s Chorvátskom, ktoré africký tím prehral 0:4.

"Obvinenia z podvodov okolo troch zápasov Kamerunu na MS 2014, obzvlášť duelu Kamerunu s Chorvátskom, rovnako ako aj existencia siedmich skazených (v našom národnom tíme) nereflektujú hodnoty a princípy nášho vedenia," uvádza sa vo vyhlásení zväzu.

"Chceme týmto informovať verejnosť, hoci sme zatiaľ nekontaktovali FIFA, že v súvislosti s týmto prípadom sme už poskytli patričné inštrukcie našej etickej komisii, aby záležitosť vyšetrila. Chceme vykonať všetky kroky vedúce k tomu, aby sme vyriešili túto rozvratnú záležitosť," pokračoval prezident FECAFOOT Joseph Owona.

{+T72203}

Obvinenia proti Kamerunu prišli zo strany známeho singapurského podvodníka Wilsona Raja Perumala, ktorý je zapletený do celého radu škandálov s ovplyvňovaním futbalových výsledkov. Správne totiž tipoval nielen výsledok stretnutia Kamerunu s Chorvátskom, ale dokonca predpovedal vylúčenie hráča.

To sa aj stalo, keď stredopoliar Alex Song pred polčasovou prestávkou inzultoval lakťom Maria Mandžukiča. Zápas navyše poznamenal incident, v ktorom sa Benoit Assou-Ekotto dostal do roztržky so svojím spoluhráčom Benjaminom Moukandjom.

Najnovšie z kategórie: MS 2014 - Brazília

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk