ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spartak Trnava získal Čonku, Bortela a Sivu
zdroj: Slavia Praha/Michal Býček

Spartak Trnava získal Čonku, Bortela a Sivu

"O predĺžení spolupráce naďalej rokujeme aj s Jánom Chovancom a Dobrivojom Rusovom, ktorému sa zmluva končí v závere tohto roka," dodal Keketi

Slovenský klub Spartak Trnava získal do svojich radov univerzálneho obrancu Mateja Sivu zo Spartaka Myjava a dvojicu hráčov z pražskej Slavie - stopéra Milana Bortela a ľavého beka Matúša Čonku.

"S hráčmi sme podpísali dvojročné kontrakty, dohodnutí sme aj s ich klubmi, zostáva urobiť formálne úkony na matrike a stanú sa našimi hráčmi," povedal generálny manažér Spartaka Dušan Keketi starší.

Výmenou za Sivu (nar. 10. októbra 1984) odchádza na Myjavu Radoslav Ciprys. Bortel (nar. 7. apríla 1987) presvedčil na skúške, celkom novým mužom v trnavskom kolektíve je Čonka (nar. 15. október 1990), ktorý odišiel do Slavie z Košíc, kde patril k oporám a svojimi výkonmi sa dostal aj do slovenskej dvadsaťjednotky.

Spartak má záujem aj o Kamila Karaša z Olomouca, rokovania o kontrakte prebiehajú s útočníkom Nitry Matúšom Mikušom. Rozhodnutie by malo padnúť do nedele, kedy mužstvo odchádza na sústredenie do Rakúska. S tímom sa naďalej pripravuje aj ofenzívny stredopoliar Miroslav Kasaj zo Serede, v otázke jeho angažovania ešte definitíva nepadla.

{+T72095}

Naopak, z tímu odišli balkánski hráči na skúške Nikolič a Pavičevič, neuspel ani Nigérijčan Daniel Philemon.

V trnavských službách zostane aj nasledujúce dva roky srbský brankár Bojan Kneževič. "O predĺžení spolupráce naďalej rokujeme aj s Jánom Chovancom a Dobrivojom Rusovom, ktorému sa zmluva končí v závere tohto roka," dodal Keketi.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk