ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Erik Čikoš: Máme nádej na oživenie diváckej atmosféry
zdroj:

Erik Čikoš: Máme nádej na oživenie diváckej atmosféry

"Ak uhráme niečo v Európe, môžeme prilákať divákov späť na štadión. Hoci to je zatiaľ stále iba na Interi, no aj na ňom by mohla byť dobrá kulisa," uviedol obranca Erik Čikoš

Erik Čikoš sa po hosťovaní v škótskom Ross County opäť pripojil k bratislavskému Slovanu, s ktorým má stále platnú zmluvu. Na britských ostrovoch sa mu po peripetiách so zraneniami opäť výrazne darilo a to až tak, že si ho všimol i reprezentačný kouč. Dnes má pred sebou veľké výzvy, zatiaľ v belasom drese. Šikovný obranca, ktorému však zranenia poriadne skomplikovali kariéru by sa so slovenským majstrom rád prebojovať do pohárovej Európy.

Po vašom návrate zo škótskeho hosťovania sa hovorilo o možnom návrate do Ross County. Zatiaľ to ale vyzerá, že zostávate v Slovane...
"Momentálne som v Slovane a sústredím sa iba na hru za Slovan. Teším sa na prípravu a na zápasy, ktoré nás čakajú. Uvidím, čo mi prinesie budúcnosť, no teraz som mysľou tu a budem sa snažiť čo najviac pomôcť tímu. Chcel by som sa dostať do zostavy a stať sa platným hráčom. Pred nami je teraz veľká výzva v podobe pohárovej Európy a tú treba využiť najlepšie, ako to pôjde. Či potom zostanem v Bratislave alebo pôjdem niekam na hosťovanie nechám na manažéra."

Splnilo hosťovanie vaše očakávania a ciele?
"Určite áno. V prvom rade som potreboval nový impulz po zraneniach, ktoré ma gniavili. Hľadal som nakopnutie a opätovnú chuť do hry i vášeň. Zmena prostredia mi prišla vhod a myslím si, že Škótsko bolo pre mňa úplne ideálne."

{+T71883}

Ako to myslíte?
"V podstate som sa hneď chytil a pravidelne som hrával v kvalitnej súťaži. Pozitívne hodnotím najmä fyzickú pripravenosť hráčov v škótskej súťaži i tempo hry. Získal som aj potrebné sebavedomie a hodnotím to teda iba pozitívne."

Sú podmienky v Škótsku diametrálne odlišné od slovenských?
"Vždy ide o to, ako sa človek na vec pozerá. Z finančnej stránky je to úplne o niečom inom. Výplaty chodia na čas, vždy na deň presne. Za celý rok nepadne v kabíne ani jediné slovo o peniazoch. Je to teda profesionálne a hráči sa sústredia iba na to, aby odviedli na ihrisku maximálny výkon. To je základný bod. Diváci sú ďalšia odlišnosť."

Rozdiel bude zrejme najmä v počte divákov...
"Ľudia v Škótsku naozaj futbal milujú. Sú hluční a vytvárajú skvelú atmosféru. Chodia na zápasy vo veľkom počte. Ak sa hralo proti popredným klubom, ktoré majú aj veľké štadióny ako Celtic, či Aberdeen, malo to naozaj veľkú úroveň a prišlo veľmi veľa ľudí. Po tejto stránke teda hodnotím kvalitu ligy vysoko."

{+T71790}

Ako by dopadla škótska liga pri zhodnotení hernej kvality?
"Ako som už spomenul, aj z tohto pohľadu ide o dobrú súťaž. Najmä kluby z prvej polovice tabuľky hrajú pekný futbal. Dolná polovica už hrá skôr typickým ostrovným štýlom. Nakopávané lopty, dlhé centre do šestnástky a veľa bojovnosti."

Bude sa vám cnieť najmä za poriadnou atmosférou?
"Človeku to bude chýbať, no teraz máme nádej na to, aby sme opäť oživili aj futbal v Bratislave. Ak uhráme niečo v Európe, môžeme prilákať divákov späť na štadión. Hoci to je zatiaľ stále iba na Interi, no aj na ňom by mohla byť dobrá kulisa. Urobíme pre to všetko, čo bude v našich silách."

Ako to vyzerá s vašim zdravotným stavom?
"Konečne sa cítim opäť naozaj dobre. Nohy sú silné a drží to. Dúfam, že to vydrží čo najdlhšie."

{+T71786}

So zdravým prišla i reprezentačná pozvánka. Nečakane?
"Bolo to pre mňa nečakané potešenie. Nastúpil som proti Čiernej Hore i proti Rusku a veľmi ma to povzbudilo. Osobne som ale od seba očakával viac. Chcel som zo seba vydať viac a v reprezentácii urobiť lepší dojem i viac sa predať. Hral som na ľavej strane, kde som sa mierne oťukával. Mrzí ma, že som nepredviedol viac smerom do ofenzívy. Snáď to nebola moja posledná šanca."

Hovoríte o európskych pohároch. Je jasné, že pre Slovan sú už dlhodobo tou najväčšou motiváciou, no prebojovať sa ďalej nie je jednoduché. Oproti zimnej príprave je letná omnoho kratšia a zmeny v kádri bývajú o poznanie väčšie. Stihnete sa kvalitne pripraviť?
"Mám pocit, že ani v minulosti neboli termíny veľmi odlišné. Čas na prípravu je teda takmer identický. Máme dostatok času i zápasov na to, aby sme sa poriadne pripravili. Čakajú nás prípravné dueli doma i v Česku a počas nich musíme popracovať ako na fyzickej, tak i na psychickej stránke, aby sme predkolá dobre zvládli."

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk