ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kuračka nebude pokračovať v Spartaku Trnava
zdroj: TASR

Kuračka nebude pokračovať v Spartaku Trnava

"Mám svoj vek, chápem, že Trnava už nejaví záujem o hráča, ktorý má 35 rokov. Ja takisto už v klube nechcem zostávať, viem, že by som tu nebol šťastný," poznamenal Kuračka

Slovenský futbalista Peter Kuračka nebude pokračovať v Spartaku Trnava. K 30. júnu mu v klube končí zmluva a podľa jeho slov ani jedna strana neprejavila záujem o pokračovanie spolupráce.

"Obe strany neprejavili záujem o predĺženie kontraktu. Mám svoj vek, chápem, že Trnava už nejaví záujem o hráča, ktorý má 35 rokov. Ja takisto už v klube nechcem zostávať, viem, že by som tu nebol šťastný. Musíme ísť každý svojou cestou, po vypršaní kontraktu sa naše cesty rozídu," povedal pre klubový web Kuračka, ktorý momentálne trénuje s juniorkou Spartaka.

S ponukou na prestup ho oslovil nováčik druhej ligy Sereď, vylúčená nie je ani nižšia súťaž v Rakúsku. "Dali sme si čas na rozmyslenie, zvažujem ešte iné možnosti, uvidíme, ako to celé vypáli."

{+T62278}

Tvorivý stredopoliar, ktorý okrem Spartaka hrával aj ligu v Zlatých Moravciach a na Myjave, plánuje postupne svoj profesionálny život smerovať do novej fázy. "Snažím sa myslieť nielen na futbal, pretože ten by som mohol hrať ešte dva roky, musím však už premýšľať, čo budem robiť o päť rokov. Chcem sa postupne viac venovať športovej psychológii a mentálnym tréningom. Kariéru budem riešiť na nižšej úrovni," pokračoval Kuračka pre spartak.sk a dodal: "Spartaku želám, aby sa ľudia futbalom zabávali. Nie je podstatné, na akej pozícii bude klub v tabuľke, ale to, aby mali všetci zainteresovaní z účinkovania mužstva radosť."

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk