ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kubík sa vrátil, aby bol pri pôrode svojho potomka
zdroj: TASR

Kubík sa vrátil, aby bol pri pôrode svojho potomka

"Som šťastný, že sme sa s klubom dohodli. Veľa chalanov z kabíny poznám. Je tu niekoľko nových hráčov. Nemám problém zapadnúť do kolektívu. Určite si s nimi vytvorím dobré vzťahy," doplnil František Kubík

František Kubík začne novú sezónu opäť v drese AS Trenčín. Ofenzívny stredopoliar už v minulosti obliekal dres úradujúceho slovenského vicemajstra v dvoch etapách - najskôr v rokoch 2008 - 2011 a potom aj v sezóne 2012/2013. Naposledy pôsobil v gréckom Ergotelise. "S manželkou čakáme v auguste prírastok do rodiny a dohodli sme sa, že minimálne do tohto termínu zostaneme na Slovensku," skonštatoval po návrate pod hrad Matúša Čáka skúsený František Kubík.

Majiteľ nevedel zabezpečiť podmienky

Rodák z Prievidze strávil minulú sezónu v Grécku, kde si obliekal dres Ergotelisu. "Bola to pre mňa nová skúsenosť. Mal som za sebou viacero zranení a odchádzal som tam so zámerom rozohrať sa. Účel to splnilo, dostal som sa do zápasovej praxe. Celé pôsobenie môžem hodnotiť pozitívne," skonštatoval František Kubík, ktorý mal záujem ostať na Peloponézskom polostrove dlhšie: "Zo strany klubu bol záujem, aby som pokračoval aj naďalej. Majiteľ však nevedel viacerým z nás zabezpečiť také podmienky, aké sme si predstavovali."

V Grécku väčšina slovenských fanúšikov pozná iba kluby ako Olympiakos, PAOK či Panathinaikos. "Z úrovne gréckej ligy som bol príjemne prekvapený. Aj v menej známych kluboch sú kvalitní hráči," dodal člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie.

{+T72426}

František Kubík mal na prvom mieste pomyselného zoznamu zahraničie, no pod Tatrami prichádzal do úvahy jedine Trenčín. "V prvom momente som uprednostňoval ďalšie pôsobenie v zahraničí. S manželkou čakáme v auguste prírastok do rodiny a dohodli sme sa, že minimálne do tohto termínu zostaneme na Slovensku. Som šťastný, že sme sa s klubom dohodli. Veľa chalanov z kabíny poznám. Je tu niekoľko nových hráčov. Nemám problém zapadnúť do kolektívu. Určite si s nimi vytvorím dobré vzťahy," doplnil František Kubík, pre ktorého je lákadlom aj predkolo Európskej ligy: "To bola druhá vec, pre ktorú som prijal pôsobenie v Trenčíne. Minulú sezónu som ju s tímom vybojoval a odišiel. Podobné to bolo pár sezón dozadu v holandskom Den Haagu."

Dôležitý je tímový výkon

"Druhú najvýznamnejšiu pohárovú súťaž v Európe sleduje veľa klubov. Ak hráč odohrá pár dobrých zápasov, má možnosť posunúť sa ďalej. Dôležitý je však tímový výkon, potom majú možnosť vyskočiť aj individuality," vysvetlil dvadsaťpäťročný bývalý hráč Arsenalu Kyjev, Tavrije Simferopoľ či Kubaňu Krasnodar.

{+T72422}

František Kubík na záver nevylúčil ani alternatívu, že pod hradom Matúša Čáka pobudne celú blížiacu sa sezónu. "To dnes nikto nevie. S klubom dolaďujeme detaily. Dôležité je, aby sme v auguste šťastne porodili a potom sa budem zaoberať budúcnosťou za hranicami. Je však možné, že tu zostanem dlhšie, ako som plánoval," vysvetlil situáciu František Kubík.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk