ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pantilimon z Manchestru City do Sunderlandu
zdroj: TASR

Pantilimon z Manchestru City do Sunderlandu

"Konkurencia je zdravá a z hráčov dostáva to najlepšie. Po angažovaní Costela teraz máme dvoch výborných brankárov," uviedol riaditeľ sunderlandského klubu Lee Congerton

Rumunský brankár Costel Pantilimon prestúpil z Manchestru City do klubu ďalšieho účastníka anglickej Premier League FC Sunderland. S "čiernymi mačkami" podpísal dvojmetrový gólman štvorročnú zmluvu.

Dvadsaťsedemročný Pantilimon obliekal dres City posledné tri sezóny, na Etihad Stadium prišiel z rumunského klubu Politehnica Timisoara v roku 2001. V Sunderlande sa o pozíciu tímovej jednotky pobije s Talianom Vitom Manonnem. Rumun priznal, že jeho rozhodnutie prestúpiť na Stadium of Light ovplyvnil rozhovor s trénerom Gusom Poyetom.

"Je to privilégium a pocta prestúpiť do tak slavného klubu ako Sunderland. Po odchode z Manchestru bolo pre mňa dôležité vybrať si klub s vysokými ambíciami. Po rozhovore s trénerom som si istý, že som sa rozhodol správne," uviedol Pantilimon.

"Konkurencia je zdravá a z hráčov dostáva to najlepšie. Po angažovaní Costela teraz máme dvoch výborných brankárov," uviedol riaditeľ sunderlandského klubu Lee Congerton na oficiálnom webe safc.com.

Najnovšie z klubu: Sunderland

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk