ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zlaté Moravce v príprave iba u súperov, na skúške majú desať hráčov
zdroj: TASR/AP

Zlaté Moravce v príprave iba u súperov, na skúške majú desať hráčov

"Myslím si, že je potrebné, aby prišla nová krv, mladí hráči. Pomaly na tom začíname pracovať. Mnohým hráčom končia hosťovania, viacerým ich nepredĺžime," uviedol Mráz

V domácich podmienkach a tradične bez sústredenia v zahraničí sa budú na nový ročník Fortuna ligy 2014/2015 pripravovať futbalisti ViOn-u Zlaté Moravce. Pod vedením trénera Branislava Mráza odohrajú hráči prípravné zápasy na ihriskách súperov, keďže na domácom štadióne prebieha rekonštrukcia trávnatej plochy na vyhrievaný trávnik.

ViOn v minulej sezóne skončil desiaty, po silnej jeseni nasledovala slabšia jar, no problémy so záchranou mu vôbec nehrozili. V klube by radi stabilizovali výkony, no zrejme sa chystá výraznejšia obmena kádra. "Za tie roky možno nastane väčší prerod kádra a myslím si, že je to aj potrebné. Aby prišla nová krv, mladí hráči. Pomaly na tom začíname pracovať. Mnohým hráčom končia hosťovania, viacerým ich nepredĺžime. Rovnako však musíme dbať aj na finančné možnosti klubu, takže aj s prihliadnutím na túto oblasť budeme riešiť ďalšie veci. Aj keď v lete to možno nie je až taká vhodná doba, vzhľadom na krátkosť času do začiatku ďalšieho ročníka, určite do toho pôjdeme a vyzerá to tak, že obmena bude pomerne rozsiahla. Verím však, že to zvládneme," citoval trénera Mráza web nitra.sme.sk.

{+T66109}

Vo štvrtok začalo v kabíne 21 hráčov. Medzi nimi už nebol stredopoliar Martin Pribula, ktorý sa po hosťovaní vrátil do Prešova. Späť do kmeňových klubov zamierili aj Lukáš Szabo s Petrom Chrappanom. Veteránovi Pavlovi Majerníkovi sa skončila zmluva, v klube už nebude pôsobiť ani portugalský legionár Luis Fernando Bolinha. Na skúške majú Zlatomoravčania desiatich hráčov. Okrem iných aj trojicu srbských futbalistov Mikolič, Arnautovič, Ďuričič ako aj devätnásťročného defenzívneho stredopoliara Tomáša Vovesa, ktorý ako bývalý hráč slovenského výberu do 21 rokov pôsobil v minulej sezóne v ostravskom Baníku. O angažmán vo ViOn-e sa pokúša aj rovnaký starý stredopoliar AS Trenčín Jaroslav Repa, dvojica ružomberských hráčov Dušan Uškovič - Július Szöke či Filip Tomovič z "béčka" trnavského Spartaka.

Predbežný program stretnutí počas letnej prípravy:
utorok 17. júna: ŽP Šport Podbrezová - ViOn Zlaté Moravce
sobota 21. júna: Spartak Myjava - Zlaté Moravce
streda 25. júna: FC Nitra - Zlaté Moravce
sobota 28. júna: ŠK SFM Senec - Zlaté Moravce
streda 2. júla: Duslo Šaľa - Zlaté Moravce
sobota 5. júla: Zlaté Moravce - Lombárd Pápa

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk