ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan začal prípravu aj s Jablonským, Straka: A bude aj tataráček
zdroj: TASR

Slovan začal prípravu aj s Jablonským, Straka: A bude aj tataráček

"Tím má svoju kvalitu a ja len dúfam, že hráči, ktorí by mali ťahať mužstvo, budú zdraví. To je základ číslo jedna," povedal nový tréner "belasých"

Futbalisti bratislavského Slovana odštartovali v stredu na Pasienkoch letnú prípravu na novú sezónu Fortuna ligy 2014/2015. Už pod vedením nového hlavného trénera Františka Straku absolvovalo prvé tréningové dávky 28 hráčov vrátane ľavonohého českého legionára Tomáša Jablonského.

"Belasí" pod vedením bývalého československého reprezentanta Straku odohrajú v letnej príprave minimálne poltucet stretnutí a v pláne majú aj dve sústredenia v Senci a českom Ratboře.

"Ja som Slovan sledoval nielen vtedy, keď som bol trénerom Ružomberka. Preto si myslím, že kabína Slovana je podľa mňa OK. Ten tím má svoju kvalitu a ja len dúfam, že hráči, ktorí by mali ťahať mužstvo, budú zdraví. To je základ číslo jedna. Sú tu aj určité deficity, tak ako všade inde. Niektorí hráči v závere ligovej sezóny vôbec nehrali a potrebovali, aby sa dali dohromady. Mal som možnosť hovoriť aj s klubovými lekármi. Niektorí chlapci ešte potrebujú individuálny program, aby na sústredení v Senci už mohli všetci šliapať s mančaftom tak, ako si predstavujem. Prvé tri dni budú preto skôr také zoznamovacie, ale máme mesiac na to, aby sme sa dobre pripravili a skutočne sa pobili o tú Európu," povedal Straka, ktorého na viacerých trénerských zastávkach preslávil tatársky biftek, cesnak a olivový olej: "Zrejme aj na Slovensku je Franta Straka spojovaný s tým 'tataráčkem'. Ale ja si myslím, že to nikomu neuškodí. Takže určite aj na toto dôjde a ja to rád pre nich urobím, pretože to k tomu patrí."

Dvadsaťšesťročný Jablonský, ktorý môže hrať na poste krajného obrancu aj stredopoliara, prišiel z FK Jablonec. Bývalý hráč pražskej Slavie a Bohemians by sa do začiatku prestupového obdobia (15. júna) mal už aj oficiálne stať hráčom úradujúceho slovenského majstra. Vedenie Slovana prejavilo záujem aj o slovenského reprezentanta Richarda Lásika, ktorý však má ešte tri roky platný kontrakt s talianskou Bresciou Calcio. V súvislosti s príchodom do Slovana sa skloňovalo aj meno ďalšieho reprezentanta Erika Jendrišeka z Energie Cottbus.

{+T72069}

"V prípade Jablonského je už v podstate zmluva podpísaná a čakáme len na výsledky lekárskych testov. Ešte stále sme v rokovaní s Bresciou, včera sme s nimi komunikovali ohľadne Richarda Lásika. Tie rokovania sú náročné, pretože oni majú svoje talianske ceny a my zasa slovenské. Samotný hráč záujem o transfer prejavil, ale či sa napokon dohodneme, to uvidíme. Budeme sa to snažiť zrealizovať do konca budúceho týždňa. V kontakte sme aj s Erikom Jendriškom, ktorý čaká na ponuky zo zahraničia. Aj jeho príchod do Slovana je možný," povedal generálny riaditeľ Slovana Petr Kašpar.

Z hosťovania sa do Slovana vrátila trojica Matúš Putnocký (FC Nitra), Erik Čikoš (Ross County) a Matej Jakúbek (DAC Dunajská Streda). V závere týždňa pricestuje z reprezentačného zrazu do mesta pri Dunaji Lester Peltier, ktorý sa v drese Trinidadu a Tobaga predstavil vo dvoch prípravných stretnutiach s účastníkmi MS 2014 Argentínou a Iránom.

Predbežný program stretnutí počas letnej prípravy:
16.6. - 21. 6. sústredenie v Senci
19.6. - Botev Plovdiv
24.6. - 28.6. sústredenie v Ratboře (ČR)
25.6. - FK Jablonec
26.6. - FK MAS Táborsko
28.6. - turnaj v Čelákoviciach (za účasti Slávie Praha, Duklay Praha a 1. FK Příbram)
1.7. - 1. FC Slovácko
5.7 - MFK Košice (slovenský Superpohár)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk