ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nešťastná generálka pre Reusa, v nominácii ho vymení Mustafi

"Mustafi nie je priamou náhradou za Reusa, pretože je obrancom. My však disponujeme nesmiernou kvalitou smerom dopredu, preto sme sa rozhodli rozšíriť naše defenzívne možnosti," povedal Joachim Löw

Ofenzívne plány nemeckých futbalistov na majstrovstvách sveta v Brazílii dostali miernu trhlinu potom, čo z nominácie vypadol pre zranenie Marco Reus. Hráč Borussie Dortmund si poranil členok v piatkovej generálke na šampionát proti Arménsku (6:1) a v národnom tíme ho nahradí legionár Sampdorie Janov Shkodran Mustafi.

Reus si v zápase v Mainzi vyvrtol členok krátko pred polčasovou prestávkou a vzápätí ho previezli do nemocnice, kde mu diagnostikovali rozsah a závažnosť zranenia. Ofenzívny stredopoliar Dortmundu mal za sebou oslnivú klubovú sezónu a mal hrať kľúčovú úlohu aj pri nemeckom útoku na svetový primát po osemnástich rokoch.

"Mustafi nie je priamou náhradou za Reusa, pretože je obrancom. My však disponujeme nesmiernou kvalitou smerom dopredu, preto sme sa rozhodli rozšíriť naše defenzívne možnosti. Čo sa týka Reusa, je to pre neho aj pre nás poľutovaniahodné," povedal Löw pre agentúru AP.

Nemecko sa na svetovom šampionáte v Brazílii stretne v základnej G-skupine s Ghanou, Portugalskom a USA.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: MS 2014 - Brazília

Pozri viac

HOKEJ.sk