ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Benayoun vymenil QPR za Maccabi Haifa
zdroj:

Benayoun vymenil QPR za Maccabi Haifa

Tridsaťpäťročný kapitán národného tímu, ktorý odohral poslednú sezónu v drese anglického Queen's Parku Rangers, podpísal so staronovým izraelským zamestnávateľom zmluvu na dva roky

Skúsený izraelský futbalista Yossi Benayoun si na záver svojej bohatej kariéry zahrá opäť v klube Maccabi Haifa. Tridsaťpäťročný kapitán národného tímu, ktorý odohral poslednú sezónu v drese anglického Queen's Parku Rangers, podpísal so staronovým izraelským zamestnávateľom zmluvu na dva roky.

Podľa agentúry AP sa 95-násobný reprezentant vracia do rodnej krajiny po dvanástich sezónach strávených v európskych kluboch. Kreatívny stredopoliar, ktorý prišiel do QPR v decembri 2013, pôsobil v minulosti aj v kluboch Hapoel Be'er Sheva, Racing Santander, West Ham United, FC Liverpool, FC Chelsea a Arsenal Londýn.

Benayoun odohral štyri sezóny za tím Maccabi Haifa už na začiatku svojej profesionálnej kariéry v rokoch 1998 - 2002, pričom pred transferom do španielskej Primera division získal dvakrát izraelský titul. Maccabi Haifa má za sebou neúspešnú sezónu 2013/2014, v izraelskej najvyššej súťaži skončil na piatom mieste so stratou 31 bodov na majstrovský Maccabi Tel Aviv.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Maccabi Haifa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk