ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dušan Kuciak s ocenením pre najlepšieho brankára sezóny
zdroj:

Dušan Kuciak s ocenením pre najlepšieho brankára sezóny

"Titul sme získali spoločnými silami ako kolektív a individuálne ocenenie pre najlepšieho brankára som taktiež získal vďaka kolektívu," povedal pre profutbal.sk Dušan Kuciak

Slovenský gólman Dušan Kuciak sa v práve skončenej sezóne radoval s Legiou Varšava zo zisku majstrovského titulu. Ako však ukázal pondelkový večer, pre reprezentačného brankára sa žatva úspechov tento rok ešte neskončila. V rámci slávnosti Gala Ekstraklasy bol nominovaný v kategórii najlepší brankár a po chvíľke napätia napokon zaznelo z reproduktorov jeho meno.

"V sezóne 2013/2014 som dostával v bránke Legie menej priestoru a uvedomujem si, že tento ročník nebol z mojej strany taký vydarený ako prvé dva v poľskej Ekstraklase. Takže som takéto ocenenie vôbec neočakával. O to viac ma to pozitívne zaskočilo," skonštatoval pre profutbal.sk najlepší gólman uplynulej sezóny v poľskej najvyššej súťaži Dušan Kuciak.

Najlepšia sezóna ho ešte len čaká

Keďže sa Dušan Kuciak liečil zo zranenia, ktoré utrpel v odvetnom zápase play-off Európskej ligy so Steauou Bukurešť, v 37 ligových stretnutiach sa dostal na ihrisko dvadsaťpäťkrát, no aj tak sa výraznou mierou pričinil o majstrovskú korunu pre slávny klub. "Ani neviem povedať, ktoré ocenenie si vážim viac. Titul sme získali spoločnými silami ako kolektív a individuálne ocenenie pre najlepšieho brankára som taktiež získal vďaka kolektívu," pokračoval v diskusii rodák zo Žiliny: "Chcem sa poďakovať mojej Lucke za jej trpezlivosť, starostlivosť a lásku a rovnako aj našej malej Zarke, ktorá je naše slniečko. Spolu mi dodávajú veľa pozitívnej energie."

{+T59841}

Dušan Kuciak už oslavoval majstrovský titul so Žilinou, no na medzinárodnom poli je triumf v poľskej Ekstraklase prvý výraznejší úspech. Aj napriek, na prvý pohľad možno dokonalej sezóne, vidí slovenský gólman priestor na ďalšie zlepšenie. "Viem, že dokážem chytať aj lepšie. V každom stretnutí či na tréningu vydávam zo seba maximum, aby som sa mohol posúvať ďalej. Verím, že moja najlepšia sezóna ma ešte len čaká a dúfam, že sa nám podarí naplniť ciele v pohárovej Európe," skonštatoval pre profutbal.sk Dušan Kuciak.

Budúcnosť spája s Legiou, ale...

Dvadsaťdeväťročný brankár má za sebou tretiu sezónu v Legii Varšava. Na odchod sa zatiaľ nechystá, aj keď futbalový osud je nevyspytateľný. "Mám platný kontrakt s Legiou ešte na dve sezóny. Naplno sa teda koncentrujem na naše ciele. Ak príde zaujímavá ponuka, tak potom sa ňou budeme zaoberať," doplnil bývalý hráč Žiliny či rumunského Vaslui a na záver dodal: "Sezóna bola veľmi dlhá, takže sa nesmierne teším na dovolenku, ktorú strávim s rodinou."

Tretie miesto v kategórii brankár sezóny v poľskej Ekstraklase obsadil ďalší Slovák Richard Zajac pôsobiaci v klube Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Najnovšie z klubu: Legia Warszawa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk