ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Puyol pokračuje v Barcelone, bude asistentom športového riaditeľa
zdroj: TASR/AP

Puyol pokračuje v Barcelone, bude asistentom športového riaditeľa

"Vždy som hral futbal a snažil sa robiť najviac, čo bolo v mojich silách. To isté budem robiť aj v novej práci," uviedol Puyol

Vedenie španielskeho klubu FC Barcelona vymenovalo bývalého kapitána Carlesa Puyola za asistenta športového riaditeľa Andoniho Zubizarretu. Informovala agentúra Reuters.

"Ďakujem FC Barcelona za všetko, čo mi poskytli a tiež za túto príležitosť," uviedol pre oficiálny web klubu 36-ročný Puyol, ktorý sa zhostí novej úlohy v septembri. "Vždy som hral futbal a snažil sa robiť najviac, čo bolo v mojich silách. To isté budem robiť aj v novej práci. Teraz si ale ešte potrebujem oddýchnuť a pokračovať v liečbe môjho kolena, aby som sa potom naplno mohol venovať ďalším povinnostiam."

{+T71606}

Dlhoročný kapitán Puyol sa len tento mesiac oficiálne lúčil s FC Barcelona. V drese katalánskeho veľkoklubu vybojoval počas pätnástich sezón spolu 21 trofejí a získal si mimoriadny rešpekt fanúšikov, spoluhráčov i protihráčov. Majster sveta i Európy s reprezentáciou Španielska oznámil posezónny odchod z Barcelony už v marci, pretože ho trápia pretrvávajúce problémy s kolenom.

Puyol ako produkt barcelonskej mládežníckej akadémie La Masia debutoval v klube pod vedením holandského kouča Louisa van Gaala v sezóne 1998/1999 a tímu pomohol k triumfom v Lige majstrov v rokoch 2006, 2009 a 2011. Bol súčasťou legendárnej ekipy trénera Pepa Guardiolu, ktorá v kalendárnom roku 2009 vyhrala všetky súťaže, v ktorých štartovala. V uplynulom období ho ale neustále prenasledovali zranenia a v tejto sezóne odohral iba päť ligových duelov.

Najnovšie z klubu: Barcelona FC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk