ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Cagliari v rukách nového vlastníka
zdroj:

Cagliari v rukách nového vlastníka

Sardínsky tím musel po nezhode s miestnymi úradmi opustiť svoj staručký stánok Sant'Elia počas sezóny 2012/2013

Prezident talianskeho klubu FC Cagliari Massimo Cellino súhlasil s predajom klubu nemenovanému investorovi z USA. Cellino uviedol, že teraz bude na nových majiteľoch, aby bojovali s talianskou byrokraciou týkajúcou sa vlastníctva klubového štadióna. Informovala agentúra AP. "Dosiahli sme dohodu a vypracovali sme zmluvu upravujúcu ich vstup do spoločnosti. Dúfam, že nebudú mať s byrokraciou podobné problémy, aké som mal ja," uviedol ešte stále súčasný šéf klubu.

Talian, ktorý klub prevzal v roku 1992 bojoval posledné tri roky proti miestnym orgánom o štadión klubu. Sardínsky tím musel po nezhode s miestnymi úradmi opustiť svoj staručký stánok Sant'Elia počas sezóny 2012/2013. Zvyšok ročníka dohrával na malom štadióne Is, ktorý nebol v dobrom technickom stave.

V poslednej sezóne sa klub vrátil na svoj domovský štadión Sant'Elia. Jeho kapacita bola znížená len pre 5000 fanúšikov, ktorí museli byť kvôli rekonštrukčným prácam umiestnení za jednou z brán. Niekoľko zápasov musel klub odohrať aj v prímorskom meste Terst neďaleko slovinských hraníc.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Cagliari

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk