ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FIFA poskytne SFZ účelovú dotáciu 1 milión USD na projekt Národného futbalového centra v Senci
zdroj:

FIFA poskytne SFZ účelovú dotáciu 1 milión USD na projekt Národného futbalového centra v Senci

Kauzy v Slovenskom futbalovom zväze nemali žiadny vplyv na rozdelenie financií od nadnárodných futbalových organizácii FIFA a UEFA. Na štvrtkovej tlačovej besede SFZ to potvrdil jeho predseda František Laurinec a dodal: "Informácie sme si

{+r14}Kauzy v Slovenskom futbalovom zväze nemali žiadny vplyv na rozdelenie financií od nadnárodných futbalových organizácii FIFA a UEFA. Na štvrtkovej tlačovej besede SFZ to potvrdil jeho predseda František Laurinec a dodal: "Informácie sme si nedokázali ustriehnuť, vyšli na verejnosť a boli z toho mediálne kauzy, o ktorých sme museli informovať aj Medzinárodnú futbalovú federáciu." Napriek tomu FIFA účelovo poskytne jeden milión amerických dolárov na projekt Národného futbalového centra v Senci. V prvej etape si projekt vyžiada približne 60 miliónov Sk. V Senci by mali byť tri kvalitné futbalové plochy a komplexné administratívne zariadenia, z toho jeden osvetlený štadión, na ktorom by hrával majstrovské zapasy aj druholigový Senec. Národné futbalové centrum sa začne budovať už na jar budúceho roka.
Slovenský futbalový zväz plánuje založiť aj Nadáciu Petra Dubovského. "Vstupným kapitálom bude 10 percent z výnosu z organizácie ME do 21 rokov a k tomu nám sponzorské organizácie, podporujúce futbal, prisľúbili nejaké financie nad rámec toho, čo bežne do SFZ vkladajú," pripojil ďalšie informácie F. Laurinec.
Rozpočet SFZ bude v roku 2001 vyrovnaný. Čistý zisk z organizovania ME do 21 rokov by mal tvoriť čiastku približne 8 miliónov Sk, avšak dodnes nie je doriešené, kto uhradí financie za policajné služby počas európskeho šampionátu. Európska futbalová únia (UEFA) totiž nepočítala, že ministerstvo vnútra Slovenskej republiky bude od SFZ žiadať financie za služby polície mimo štadiónov. Plánovaný rozpočet sa tak zvýšil dvojnásobne a z celkovej sumy 9 miliónov Sk, ktorú žiada rezort vnútra, je ochotná UEFA uhradiť iba 3,5 milióna Sk.

(SITA)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Kispet-Honved

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

HOKEJ.sk