ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Boli sme aktívnejší na šance, myslí si Trenčan Volešák
zdroj: Ladislav Király

Boli sme aktívnejší na šance, myslí si Trenčan Volešák

"Tréner Adrián Guľa nás trénoval, takže sme sa chceli vytiahnuť a ukázať mu, že sme stále dobrý tím. Máme radosť z toho, že sme vyhrali všetky tri zápasy proti Žiline," zasmial sa Miloš Volešák

Pre Trenčín mal sobotňajší duel so Žilinou špecifickú príchuť. Pri kormidle "šošonov" stojí od začiatku aktuálnej sezóny práve bývalý tréner klubu spod hradu Matúša Čáka Adrián Guľa a jeho niekdajší zverenci mu chceli opäť dokázať, že sú lepší než jeho aktuálny tím. V sezóne 2013/2014 sa im to podarilo dvakrát a v sobotu po výhre 1:0 napokon uspeli aj do tretice.

Žilina sa dostala do minima šancí

Pod Dubňom si v sobotu zmerali sily dve ofenzívne ladené mužstvá, no samotný zápas veľa gólov nepriniesol. V 60. minúte si Moses Simon na ľavej strane výborne nabehol na krížny center Matúša Bera a keď lopta dorazila na jeho kopačku, mal pred sebou úplne prázdnu žilinskú bránu, ktorú nemohol netrafiť. "Tešili sme sa na tento zápas, pretože sme vedeli, že Žilina bude hrať podobným štýlom ako my. Pre nás je v prvom rade dôležité víťazstvo. Veľmi si ho ceníme, no keď sa v nedeľu zobudíme, tak už to bude minulosť a my sa začneme koncentrovať na Zlaté Moravce, ktoré nás čakajú v utorok. Hrá sa ešte o šesť bodov," skonštatoval krátko po záverečnom hvizde rozhodcu brankár a kapitán hostí v jednej osobe Miloš Volešák.

"V Žiline to bol najmä v prvom polčase futbal hore-dole. Po prestávke to bolo trochu pokojnejšie. Povedal by som, že v poli boli sily vyrovnané, no my sme boli aktívnejší na šance. Vypracovali sme si väčšie príležitosti a jednu sme aj premenili," zhodnotil pre profutbal.sk priebeh zápasu Miloš Volešák.

{+T62975}

Ten si už druhýkrát za sebou dokázal udržať čisté konto, čo sa vo futbale vždy cení. "Áno, ale moja nula je viac-menej vizitka celého mužstva. Chalani vzadu si v posledných zápasoch začali rozumieť a tentoraz ani súper nemal veľa vyložených šancí. Ak niečo prešlo, tak to som upratal ja. Teším sa, že vzadu nám to takto funguje," poznamenala tridsaťročná opora Trenčanov: "Chalani hrali v defenzíve veľmi zodpovedne, všetci sme si pomáhali. Žilina sa skutočne dostala do minima šancí."

Nechcú si pokaziť klímu

Obrancovia si v tretej minúte určite vydýchli, keď videli, že z hracej plochy odchádza zranený William Alves de Oliveira. Brazílčan na jeseň strieľal góly práve za AS Trenčín, takže zverencom Martina Ševelu sú jeho kvality dobré známe. "Williama poznáme výborne, no nepripravovali sme iba špeciálne na neho. Mne osobne bolo ľúto, že išiel dole, pretože som sa tešil na súboje s ním. Neviem čo sa mu stalo, ale dúfam, že bude v poriadku," uviedol skúsený brankár, ktorý si uvedomuje, že s Williamom by bola Žilina v útoku značne nebezpečnejšia: "Je to naozaj dobrý futbalista. Vpredu veľa nabehá, ale taký je futbal..."

Okrem Williama však stál na druhej strane barikády aj Adrián Guľa, ktorý sa pred rokom lúčil s trenčianskym klubom. "Tréner Adrián Guľa nás trénoval, takže sme sa chceli vytiahnuť a ukázať mu, že sme stále dobrý tím. Máme radosť z toho, že sme vyhrali všetky tri zápasy proti Žiline," zasmial sa Miloš Volešák.

{+T53224}

Do konca ročníka už ostávajú len dve kolá, Trenčín sa v nich predstaví na ihriskách Zlatých Moraviec a Banskej Bystrice. Mnohí hráči už sú ale mysľou v Európskej lige, ktorá ich čaká v lete. "Všetci to vnímame. Prestávka bude veľmi krátka, takže musíme hrať vo všetkých stretnutia naplno. Darí sa nám, a preto to musíme využiť vo svoj prospech. Sme sebavedomí a nechceme si pokaziť klímu nejakým vypusteným zápasom. Jednoznačne sa už tešíme na Európsku ligu, no vždy myslíme len na ten najbližší duel," uzavrel pre profutbal.sk Miloš Volešák.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk