ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Čikoš na "repre" ani nemyslel, v Škótsku našiel starý elán
zdroj:

Čikoš na "repre" ani nemyslel, v Škótsku našiel starý elán

Erik Čikoš: "Dúfal som, že na Ostrovoch opäť nadobudnem futbalový elán, ale že to napokon vypáli takto, tak to som prekvapený. To, že sezónu zakončím v reprezentácii, o tom sa mi skutočne ani nesnívalo"

V zime odišiel Erik Čikoš na hosťovanie do škótskeho Ross County. Sám vtedy vravel, že už potreboval zmenu, ktorá mu očividne prospela viac, ako čakal. V sobotu odohral svoj posledný zápas a v momente, keď si myslel, že má konečne po sezóne, sa dozvedel, že na dovolenku ešte ísť nemôže.

Kormidelník slovenskej reprezentácie Ján Kozák st. ho totiž nominoval na dvojicu prípravných zápasov s Čiernou Horou a Ruskom. "Pozvánka do národného tímu ma príjemne prekvapila. Určite som niečo také nečakal, ale sľubujem, že spravím pre mužstvo maximum," skonštatoval pre profutbal.sk Erik Čikoš.

Menší klub s nízkym rozpočtom

V škótskej Premiership sa dostal Erik Čikoš so svojím tímom Ross County do skupiny o udržanie. Záver ročníka bol pre neho teda mimoriadne náročný. "Priznávam, že na reprezentáciu som ani nepomyslel. Snažil som sa hrať najlepšie ako viem a dával som všetko do zápasov, pretože sme sa potrebovali zachrániť. Je to menší klub s nízkym finančným rozpočtom, v ktorom sú všetci každý rok vďační aj za záchranu," ozrejmil Erik Čikoš.

{+T71534}

Pravý obranca vzápätí jedným dychom dodal: "Mali sme teda s Filipom Kissom čo robiť. Miestenka do národného tímu je pre mňa veľký bonus. Ani som nesníval o tom, že by sa mohlo udiať niečo podobné. Išiel som do Škótska s tým, že potrebujem zmenu prostredia. Dúfal som, že na Ostrovoch opäť nadobudnem futbalový elán, ale že to napokon vypáli takto, tak to som prekvapený. Dostal som sa do starej formy a bol som spokojný aj s tým, že sme sa zachránili. To, že sezónu zakončím v reprezentácii, o tom sa mi skutočne ani nesnívalo."

Skúsený dvadsaťpäťročný obranca je presvedčený, že do mužstva Slovenska mu pomohol aj zimný prestup do Škótska. "Ak by som ostal v Corgoň lige a hrával za Slovan, možno by som podával rovnako dobré výkony, no pozeralo by sa na mňa inými očami, ako keď som pôsobil v zahraničí. Som si istý, že účinkovanie v Škótku mi pomohlo vo viacerých oblastiach," doplnil pre profutbal.sk Erik Čikoš.

Budúcnosť dorieši v lete

Ten v zime odchádzal na Ostrovy len na hosťovanie do konca aktuálneho ročníka. Či sa z neho stane prestup nateraz netuší. "Po sezóne sme mali stretnutie s trénerom i majiteľom klubu. Boli so mnou veľmi spokojní, veď sme splnili ciele nad očakávania. Avšak, podali sme si ruky, poďakovali sme si a rozlúčili sme sa," vysvetlil odchovanec bratislavského futbalu: "Neriešili sme našu ďalšiu prípadnú spoluprácu, pretože mám zmluvu so Slovanom. V lete nás čaká pohárová Európa. Čo bude so mnou, to sa bude riešiť počas prestupového obdobia."

{+T71535}

On sám by rád opäť zamieril do zahraničia. "So Slovanom mám zmluvu do konca aktuálneho kalendárneho roka. Na Pasienkoch by som mal začať letnú prípravu. Verím, že budem zdravý a udržím si súčasnú formu. Priznám sa, že najradšej by som išiel opäť za hranice Slovenska," prezradil pre profutbal.sk Erik Čikoš: "Predsa len, hrá sa tam iný futbal. Corgoň liga bude mať potrebnú kvalitu tak o dva, možno o tri roky. Ak bude mať nový štadión Slovan, rovnako aj Trnava či Košice. Potom som presvedčený, že aj naša liga pôjde rapídne hore, no dovtedy mám ja osobne záujem ísť niekam do zahraničia. Tam sa hrá jednoducho kvalitnejší futbal. Bohužiaľ, ale je to tak."

Najnovšie z klubu: Ross County

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk