ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dušan Švento si zahrá Bundesligu v drese Kolína
zdroj: fc-koeln.de

Dušan Švento si zahrá Bundesligu v drese Kolína

"Dušan Švento je univerzálny, skúsený hráč, ktorý športovo aj povahovo plne vyhovuje našim požiadavkám," povedal generálny riaditeľ FC Kolín Jörg Schmadtke

Slovenský futbalista Dušan Švento mieri do nemeckej Bundesligy. Od leta posilní tento 28-ročný hráč nováčika nemeckej najvyššej ligy - 1. FC Köln. Po tom, ako získal so Salzburgom rakúsky titul, ho tak čaká nová výzva. Futbalista rakúskeho Red Bull Salzburg sa s tímom z Kolína nad Rýnom dohodol na zmluve do 30. júna 2016. Dušan Švento sa stal jednou z prvých posíl 1.FC Köln.

Pre futbalistu, ktorý nastupuje ako ľavý obranca alebo záložník to bude tretie zahraničné pôsobisko. "Dušan Švento je univerzálny, skúsený hráč, ktorý športovo aj povahovo plne vyhovuje našim požiadavkám," povedal generálny riaditeľ FC Kolín Jörg Schmadtke. Viac o prestupe hovorí jeho agent Karol Csontó z agentúry Stars and Friends, ktorá jeho prestup sprostredkovala.

"Môžem potvrdiť, že je to oficiálne. Už tri roky sme sa ho snažili dostať do nemeckej Bundesligy a sme veľmi radi, že sa nám to konečne podarilo. Nemecká liga je pre Dušana výbornou destináciou. Organizácia je fantastická, liga má vyššiu úroveň ako tá rakúska a samotný Kolín je klub s veľkou tradíciou. Nás teší nielen to, že bude Dušan hrávať v jednej z najlepších súťaží na svete, no jeho rast môže pomôcť aj slovenskej reprezentácii. Teraz už bude záležať len na Dušanovi, ako sa svojej šance chytí. No všetci vieme, že je to výborný futbalista a nepochybujeme o tom, že sa v Kolíne presadí. Takisto by sme sa radi poďakovali obom stranám za seriózne jednanie,“ povedal Karol Csontó.

{+T68223}

Dušan Švento (nar. 1. auguta 1985) je odchovancom Ružomberka. V dvadsiatich rokoch odišiel z tímu spod Čebraťa do pražskej Slavie. V roku 2006 sa stal držiteľom ceny Petra Dubovského pre najlepšieho slovenského futbalistu do 21 rokov. V tomto roku získal aj cenu pre najlepšieho zahraničného hráča v českej Gambrinus lige. V drese Slavie sa stal držiteľom dvoch majstrovských titulov. V roku 2009 prestúpil do rakúskeho Red Bull Salzburg, s ktorým sa tešil z troch majstrovských trofejí. V drese národného tímu nastúpil na 26 duelov, v ktorých si pripísal na konto jeden gól.

Najnovšie z klubu: Kolín nad Rýnom

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk