ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pellegrini po zisku titulu: Veľké tímy sa nemôžu uspokojiť
zdroj: TASR/AP

Pellegrini po zisku titulu: Veľké tímy sa nemôžu uspokojiť

"Spôsob, akým sme ukončili túto sezónu, je dôkaz, že sme vždy pripravení a v každom okamihu veríme vo svoje schopnosti," povedal kapitán Vincent Kompany

Len pár minút po víťazstve nad West Hamom a zisku titulu v Premier League vyhlásil manažér Manchestru City Manuel Pellegrini, že je hladný po ďalších úspechoch. 60-ročný Čiľan, ktorý prišiel na Etihad Stadium pred sezónou 2013/14, zakončil svoj premiérový rok v Anglicku ziskom dvoch trofejí - ešte v marci dokázal jeho tím vyhrať Capital One Cup.

Počas osláv titulu priamo na štadióne vyhlásil, že hráčom nedovolí zaspať na vavrínoch a musia sa sústrediť na budúce úspechy na domácej aj európskej scéne. "Veľké tímy sa nemôžu uspokojiť po zisku titulu," vyhlásil úspešný manažér a dodal: "Je výborné, že sme vyhrali dve súťaže, v nedeľu a v pondelok môžeme oslavovať, no už v utorok sa musíme začať pripravovať na ďalšiu sezónu, ktorá bude pre hráčov aj klub dôležitá."

Bývalý tréner Malagy je šťastný z úspechov počas svojej prvej sezóny. Ďakuje najmä hráčom, ktorí sa dokázali prispôsobiť jeho filozofii a držali s ním aj v ťažkých chvíľach na začiatku sezóny. "Bolo to pre nás zvláštne obdobie, pretože sme neboli v horných častiach tabuľky. Keď sme v úvodných šiestich zápasoch na ihriskách súperov získali len jeden bod , povedal som hráčom, že musíme zmeniť výsledky, ale nie spôsob hry, pretože si myslím, že je to ten správny štýl. Verili mi a myslím si, že od tej doby sme získali najviac bodov zo všetkých tímov."

{+T71497}

Pellegrini svojim hráčom počas celej sezóny dôveroval. Myslí si, že dôvera medzi ním a hráčmi bola vzájomná. "Po mojom príchode sme neboli v ľahkej situácii. Hráči mi však dôverovali vo všetkom, čo som povedal. Nebolo to jednoduché, ale mal som k dispozícii výborných hráčov, skvelý klub a fantastických fanúšikov. Titul získate vďaka tvrdej práci počas celého roka, preto sme zaslúžene najlepší tím v Premier League."

V závere rozhovoru vzdal Pellegrini hold svojmu kapitánovi. "Vincent Kompany mal veľmi ťažké obdobie po prehre proti Liverpoolu, ale dokázal sa spamätať a bol jedným z najlepších hráčov počas celej sezóny. Skvelú sezónu mal Yaya Touré. Nie je normálne, aby záložník nastrieľal toľko gólov, výborne mu však kryl chrbát Javi Garcia," ďodal Manuel Pellegrini.

Kompany: Budujeme klub, nielen tím

Kapitán čerstvého majstra, ktorý zdvihol nad hlavu druhú trofej pre víťaza Premier League za ostatné tri roky zdôrazňuje, že pre takéto momenty hrá futbal. Belgický obranca strelil druhý gól zápasu krátko po zmene strán. Víťazstvo je sen každého dieťaťa. "Deti hrajú futbal a snívajú o vyhrávaní zápasov a získavaní trofejí. To je všetko po čom som túžil aj ja a myslím, že som to všetko dosiahol."

{+T71496}

"Budujeme klub, nie len tím. To je dôvod, prečo som tu šťastný. A to je dôvod, prečo musíme byť každý rok lepší a lepší. Ak máme byť veľký klub, toto musí byť len jedna z trofejí. Bude to trvať dlho, ale sme na to pripravení."

Kompany je, podobne ako jeho manažér, hrdý na svojich spoluhráčov. "Je to neuveriteľné, myslím si, že tento tím má viac, ako len talent, máme dušu a srdce a preto som hrdý na tento tím. Spôsob, akým sme ukončili túto sezónu, je dôkaz, že sme vždy pripravení a v každom okamihu veríme vo svoje schopnosti," ukončil rozhovor Kompany.

Najnovšie z klubu: Manchester City

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk