ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Szarka s dištancom na deväť mesiacov a pokutou 2000 eur (video)
zdroj:

Szarka s dištancom na deväť mesiacov a pokutou 2000 eur (video)

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) vo štvrtok rozhodla v prípade nevyberavého zákroku útočníka DAC Dunajská Streda Ákosa Szarku na stredopoliara FK Senica Tomáša Kóňu

Slovenský útočník FK DAC 1904 Dunajská Streda Ákos Szarka, ktorý 5. apríla v dueli 25. kola Corgoň ligy v Senici (výsledok 3:3, pozn.) hrubým spôsobom fauloval stredopoliara domáceho tímu Tomáša Kóňu, si už v tomto kalendárnom roku nezahrá.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na svojom štvrtkovom zasadnutí za surové kopnutie súpera zozadu s následkom zranenia a práceneschopnosti pozastavila 23-ročnému útočníkovi výkon športovej činnosti na obdobie deviatich mesiacov od 6. apríla 2014 ako aj finančnou pokutou vo výške 2000 eur. V uznesení, ktoré poskytol agentúre SITA manažér komunikácie a PR Slovenského futbalového zväzu Juraj Čurný, je uvedené, že toto disciplinárne opatrenie sa nevzťahuje na prípravné stretnutia.

"Na základe poľahčujúcich a priťažujúcich okolností pristúpila disciplinárna komisia k maximálnemu trestu. Na základe priťažujúcich okolností zvýšila disciplinárne opatrenie o ďalšie tri mesiace. Peňažný trest disciplinána komisia uložila ako súbežný trest k disciplinárnemu opatreniu, ktoré boli uložené pánovi Szarkovi," informoval po skončení zasadnutia predseda DK SFZ Miroslav Vlk.

"Disciplinárna komisia SFZ vo štvrtok rozhodla, že Ákosovi Szarkovi udelí disciplinárne opatrenie zastavenia pretekárskej činnosti v maximálnej sadzbe podľa článku 45 odsek 2b - 6 mesiacov, ktorý zároveň podľa článku 39 odsek 3 zvýšila o ďalšie tri mesiace na celkovú dĺžku deväť mesiacov. V praxi to znamená, že Szarka si už v roku 2014 nezahrá, jeho celkový ´dištanc´ predstavuje minimálne 27 súťažných zápasov," prinieslo informáciu na margo tohto medializovaného prípadu aj oficiálne konto Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na Facebooku.

Spomenutý špílmacher Senice Tomáš Kóňa utrpel po zákroku dunajskostredského protihráča zlomeninu ihlice a mal utrhnuté väzy v členku. Tridsaťročný záložník tímu zo Záhoria sa podrobil operácii a dlhší čas si nezahrá. Prvé prognózy dokonca hovorili aj o možnom ukončení Kóňovej kariéry.

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk